שר האוצר הבא: הבנקים והנדל"ן על הכוונת של כחלון

הנה רשימת ההבטחות של הפוליטיקאי שהבטיח לצמצם את הפערים החברתיים, לסייע לשכבות החלשות ולהקטין את העוני

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

משה כחלון מדבר במצעו על צמצום הפערים החברתיים. במהלך מערכת הבחירות הוא הדגיש כי הוא פונה לציבור שמשתכר עד 10,000 שקל ברוטו בחודש. בהתאם טוען כחלון כי מטרתו העיקרית בתור פוליטיקאי היא חברתית: צמצום הפערים, סיוע לשכבות החלשות והקטנת העוני.

הצהרותיו של כחלון נשמעות אולי פופוליסטיות, אבל שנתיים וחצי לאחר שפרש מהפוליטיקה הוא עדיין אחד האישים הפוליטיים שהשפיעו יותר מרבים אחרים על המשק הישראלי. רפורמת הסלולר שרשומה על שמו היא ללא ספק אחד המהלכים הרגולטוריים המוצלחים ביותר שנרשמו בשנים האחרונות בכל הנוגע לרווחת הציבור. לעומת זאת, כשר רווחה כחלון לא הותיר רישום מיוחד.

במערכת הבחירות הנוכחית הירבה כחלון לדבר על יוקר המחיה. לכולנו יש מצע מפורט המקל להבין מהן תוכניותיה. שני מגזרים שבהם כחלון שואף לשחזר את הצלחתו בענף הסלולר הם ענף הנדל"ן וענף הבנקאות. לדבריו, בכוונתו לפעול לפתרון בעיית הדיור ובדרך לפרק את רשות מקרקעי ישראל.

משה כחלון, הלילהצילום: דודו בכר

במצע מכריזה המפלגה כי היא תיישם את תוכנית "דירה נטו" שתקצר את שרשרת הייצור לבניית דירה בישראל, תשחרר חסמים תשתיתיים וביורוקרטיים לבניית  250 אלף דירות, תכפיף את כל הרשויות בענף הדיור תחת גורם אפקטיבי קטיבי אחד, תבזר את הכוח המונופוליסטי לאורך שרשרת הייצור ותוזיל את שוק השכירות בישראל. כחלון מצהיר כי יילחם במונופולים הגדולים ויפחית את הרווחים הגדולים של מערכת הבנקאות הריכוזית בישראל, בין היתר באמצעות חיזוק הבנקים הקטנים והפרדת חברות כרטיסי האשראי מהבנקים. בעיצומה של מערכת הבחירות הצהיר כחלון כי יפעל להטלת מס ירושה של
20%-25% על ירושות של יותר מ-10 מיליון שקל.

בתחום המזון מבטיחה כולנו להגביר את התחרות בשוק המזון, הן לגבי יצרנים והן לגבי רשתות שיווק. בתחום האנרגיה מבטיחה המפלגה לבטל את מונופול הגז הטבעי באמצעות יישום החלטת הממונה על ההגבלים העסקיים, ולבצע רפורמה במשק החשמל שתכלול הגברת תחרותיות במקטע היצור ואספקת החשמל, את הבטחת יציבותה של החברה ויישום התייעלות בחברת החשמל — לרבות בכוח אדם.

בתחום החיסכון הפנסיוני שואפת המפלגה לנתק את הקשר בין עמלות הסוכנים לדמי הניהול, ליצור חופש בחירת סוכן פנסיוני לשכירים במקומות העבודה, לחוקק חוק שינתק את הקשר הכפוי של העובד עם מנהל ההסדרים שנבחר על ידי המעביד ולהגביר את השקיפות בדוחות הנשלחים לחוסכים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker