קרן נויבך |

גועל, צביעות, ניצול ציני של חולשות. כן, נתניהו, זה נוגע במיוחד אליך

הגיע הזמן להזכיר לפוליטיקאים את המובן מאליו: אנחנו בוחרים בכם - אתם עובדים בשבילנו

קרן נויבך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קרן נויבך

בוקר טוב לכם נבחרי ציבור יקרים. כן, אתם, אלה שמבקשים את אמוננו בבוקר הזה. אתם אלה שבשלושת החודשים האחרונים עשיתם כל מאמץ אפשרי כדי שנצביע לכם - כולל שקרים, השמצות, גידופים, הסתה ועלבונות. לא בחלתם בשום צעד כדי לשכנע אותנו להצביע עבורכם.

התחפשתם, התיילדתם, הבטחתם הבטחות ללא כיסוי ("אפס קשישים בתוך שנה", אתה רציני יצחק הרצוג, באיזה עולם? "הקרקע עלינו", טרכטנברג, באמת, תן לנו קצת יותר קרדיט, והאמת, גם לעצמך). גם התחמקתם מלתת תשובות ענייניות כשביקשנו (הליכוד, אנחנו עדיין מחכים למצע הכלכלי שלכם, אבל אין ספק שיותר קל להשוות ועדי עובדים למתאבדי חמאס). באופן כללי, נתתם את התחושה שאתם חושבים שאנחנו די טמבלים.

פוליטיקאים יקרים, עייפנו. עייפנו מהדיבור האינסופי שבו הצפתם אותנו בחודשים האחרונים, שמאחוריו מעט מאוד מעשים. עייפנו מהניהול הכושל של ענייני המדינה בנושאים שקובעים כיצד ייראו חיינו. עייפנו מכך שאתם מתחמקים מהאחריות המוטלת עליכם לדאוג לכלל הציבור, ולא רק לקבוצות המקורבות אליכם, כל קבוצה בתורה. עייפנו מכך ששנים ארוכות אנחנו מתנהלים ללא תכנון קדימה ומחשבה מסודרת על איך אנחנו רוצים שהחיים כאן ייראו. חטוף ואכול כפי יכולתך, ואחר כך, לך תסביר למצביעיך שעבדת בשבילם. זאת אינה קינה על העבר - העבר לא היה טוב יותר - זאת כמעט תחינה לעתיד. הרי זה לא שיש לנו יותר מדי אופציות. אנחנו ואתם כאן כדי להישאר.

ישיבת ממשלהצילום: מרק ישראל סלם

נלך היום ונמלא את חובתנו האזרחית, כפי שאנחנו עושים כמעט מדי שנתיים בשנים האחרונות. יותר מזה - אנחנו ממלאים את חובתנו האזרחית בשנים האחרונות יותר ויותר. נהפכנו אזרחים מודעים, ערניים, שלא מתביישים לשאול שאלות קשות ולבקש את המידע המגיע לנו על פי חוק.

אנחנו עוקבים אחרי הפעילות שלכם בכנסת, אחרי המשא ומתן שאתם מנהלים מאחורי גבינו עם מונופול הגז, אחרי דיוני הוועדות לטיפול בעוני ובבריאות שהקמתם אך לא יישמתם את החלטותיהן, אחרי לוח הפגישות שלכם (אם אתם מפרסמים כפי שהחוק מחייב) ואחרי הצהרות ההון שלכם (אם אתם מבינים שאין לכם מה להסתיר ומפרסמים אותן). אנחנו מעורבים במחאות קטנות וגדולות: להורדת יוקר המחיה, להצלת חוף הים, למניעת בנייה שמשרתת טייקונים בלבד ולהחזרת גננת על קביים למקום העבודה. אם לא שמתם לב, אנחנו כאן, במקומות שמהם כמעט נעלמתם.

אבל עייפנו, כי הבחירות האלה הגיעו לשיאים חדשים של גועל, צביעות וניצול ציני של חולשות וחוליי אמת של החברה שלנו, ושימוש בהם כדי לנגח את הצד השני (כן, זה במיוחד נוגע אליך, אדוני ראש הממשלה, בנימין נתניהו. אבל גם אתה, השר נפתלי בנט, הפגנת יכולת מרשימה).

הגיע הזמן להזכיר לכם את המובן מאליו, שיעור ראשון באזרחות, החוזה ביניכם לבינינו: אנחנו בוחרים בכם, נותנים בכם אמון, נותנים לכם כוח, השפעה ויכולת לעשות דברים יוצאי דופן, ואנחנו גם משלמים מסים - ובתמורה, אתם עובדים בשבילנו, יום יום ושעה שעה.

למרות הניסיונות העקשניים שלכם להסית אותנו אחד נגד השני, אנחנו יודעים שיש בינינו יותר מהמשותף מאשר המפריד, וכי התפקיד שלכם הוא לעבוד לטובתנו, לטובת כולנו, ולא לנסות לשכנע אותנו שאנחנו באים אחד על חשבון השני.

נלך היום למלא את חובתנו האזרחית, אך מהרגע שנבחרתם, מתחיל החלק שלכם. יש לכם המון עבודה.

ואל תדאגו, אנחנו לא מתכוונים להיעלם אחרי הבחירות. ידע זה כוח, ועל אף שאנחנו עייפים, אין לנו כוונה לוותר על התפקיד שלנו - להמשיך לחקור ולבדוק ולדעת מה אתם עושים, ובעיקר להיות אלה ששומרים עליכם כדי שתמלאו את המוטל עליכם. עייפנו, אבל אין לנו את הפריבילגיה להתעייף ואין לנו את הפריבילגיה להירדם בשמירה. עליכם.

אז אנחנו לא הולכים לשום מקום. אנחנו הולכים להצביע היום, לתת לכם כוח ואחריות, ומבטיחים להמשיך לשמור עליכם. אתם מוכנים?

הכותבת היא עיתונאית, מגישת "סדר יום" ברשת ב'

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker