מני נפתלי מבקש את עזרת הציבור. כמה תשלמו על כוס קפה איתו?

מני נפתלי משקיע את כל כספו וחסכונותיו במאבק המשפטי נגד משפחת נתניהו ■ מול הכסף האוזל הוא פונה אל הציבור ומבקש עזרה

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלי חרותי-סובר

"שלום לכולם, שמי מני נפתלי, לצערי אני לא צריך להציג את עצמי" כך פותח אב הבית לשעבר של בית ראש הממשלה את הסרטון וידאו שהעלה באתר , בו הוא  מבקש את עזרת הציבור בגיוס כסף עבור המאבק המשפטי נגד משפחת נתניהו. נפתלי מבקש 75 אלף שקל בתוך 30 יום.

"בשנה האחרונה, הקשה בחיי, אני מתמודד עם כוחות גדולים וחזקים מאוד, הכי חזקים במדינת ישראל, שמנסים בכל כוחם למנוע ממני למצות את זכויותיי כעובד. החלטתי היום לעשות מעשה, ולפעול כדי שאני אהיה העובד האחרון שיוצא בשן ועין ממעון אש הממשלה. מי יודע, אולי בזכות הדיון הציבורי שהמקרה שלי מייצר, אתרום לשינוי התרבות הארגונית במקומות עבודה רבים, בהם המעסיקים .

"לשם כך, אני קורא לכולכם לסייע לי במלחמה שלי, שמזמן אינה רק שלי, נגד המעסיק מספר 1 בישראל. אסור לתת למעסיקים לנהוג כך בעובדים. הרבה דברים נאמרו ונכתבו בשנה האחרונה, נעשו ניסיונות רבים , ספינים רבים הומצאו בשנה האחרונה, אבל המקרה שלי מאוד פשוט: לא כיבד את חוקי העבודה הבסיסיים ביותר, לא שילם לי על שעות עבודה כנדרש ולא הקפיד על עמידה בחוקים אחרים בדיני עבודה.

קרדיט: רוזנטל תקשורת – ייעוץ תקשורתי ויחסי ציבור

צילום: רוזנטל תקשורת - ייעוץ תקשורתי ויחסי ציבור

"בנוסף, ההתנהלות האישית אליי כעובד היתה בלי נסבלת ובלתי מתקבלת על הדעת, ואין שום סיבה שעובד שכיר בישראל, גם אם הוא עובד קבלן כמו שאני הייתי, יזכה ליחס שכזה. למרבה הצער אני לא העובד היחיד בישראל שנאלץ להתמודד עם מעסיק שכזה. מאות ואולי אף אלפי עובדים פונים מדי שנה לבתי הדין לעבודה כדי למצות את זכויותיהם. לצערי, המעסיק הקודם, , דיירי המעון ושליחיהם, עושים כל שביכולתם כדי לפגוע בי באופן יומיומי, להפיץ עלי שקרים, ולמנוע ממני את  מיצוי זכויותיי. הודעתי בעבר ואני חוזר ואומר: אף אחד ושום דבר לא יעצרו אותי. הקשיים בדרך רק מחזקים אותי ומבצרים את עמדתי. אני לא אוותר לאף אחד שפגע בי, וגם לא לכל מי שממשיך לפגוע בי בימים אלה.

"למעשה, כבר זמן רב שאני מרגיש שאני לא מייצג כאן רק את עצמי. בראש ובראשונה אני מרגיש שאני מייצג את כל עובדי מעון ראש הממשלה לדורותיהם, שחלקם הגדול נפגע כמוני בעבודה אצל משפחת נתניהו. עמוק בפנים אני מרגיש שאני מייצג את כלל העובדים החלשים במדינת ישראל. על מנת לגרום לראש הממשלה ולרעייתו להתחיל לעשות חשבון נפש אמיתי לגבי האופן שבו הם מתייחסים אל העובדים במעונם, אני מבין שאני לא יכול להיכנע. אסור לי לוותר. איני יכול להרשות לעצמי לתת להם לנצח, ולאפשר להם להמשיך לדרוך כך על אנשים חלשים. אני הולך עם זה עד הסוף, ואני אנצח - לא רק בשבילי, כי אם בשביל כולנו. אני זקוק לכם. צריך את התגייסותכם. רק יחד נוכל לנצח את השיטה.

העלויות המשפטיות והנלוות גבוהות מאוד, ואני מגיע לקצה גבול היכולת שלי. אני מבקש את תמיכתכם, תמיכת הציבור הרחב.  אין לי ספק שאזכה בכל ההליכים המשפטיים, והדיון הציבורי שהתחיל לפני שנה יוביל לשינוי אמיתי. אני מתחייב שכל שקל שאקבל מכם יוקצה למלחמה הזו, של החלשים נגד החזקים, ואף פרוטה לא תיכנס לכיסי הפרטי. אני מתחייב שאם יישאר כסף ובטח לאחר שאזכה במשפט, הכסף ייתרם לעמותה למען ילדים בסיכון".

מה מבטיח מני נפתלי לתורמים?

בעמוד מבטיח נפתלי כי כל התורם 50 שקל זכה למייל תודה, מי שיתרום 400 שקל יקבל הזדמנות לשבת לקפה באזור מגוריו של נפתלי, והתורמים 1,000 שקל יזכו להרצאה על חוויותיו במעון ראש הממשלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker