יאיר לפיד: "לא אמרתי שמע"מ 0 על דירה הוא צעד כלכלי"

שר האוצר לשעבר בכנס התעשיינים לקראת הבחירות: "ביבי מפחד מבנט, בנט מאורי אריאל ואריאל מאיזה רב בקרית ארבע. בסוף הרב הזה מנהל את מדינת ישראל"

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

"אעשה כל שאוכל למנוע את זה שנתניהו יהיה ראש הממשלה הבא של ישראל". כך אמר היום שר האוצר לשעבר ויו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד בכנס התעשיינים לקראת הבחירות, שנערך בתל אביב. עם זאת, לפיד לא הסכים להתחייב שלא יישב בממשלה הבאה, אם הליכוד יעמוד בראשה. "אני נגד חרמות", אמר.

על הצעתו לפתור את בעיית הדיור באמצעות מע"מ 0 לדירה אמר: "לא אמרתי שזה צעד כלכלי, אמרתי שזה צעד חברתי במקום בו המדינה פשעה מול צעיריה".

יאיר לפידצילום: רויטרס

בנושא החקלאות אמר לפיד כי עשה טעות בביטול נקודת הזיכוי לעובד זר, ובכוונתו לתקן אותה. בשאלה המכרעת בנושא התמיכות בחקלאות אמר כי "הפתרון שלנו ללכת לסבסוד ישיר לחקלאות". סבסוד ישיר אמור לחסוך לצרכן הישראלי כ-2.2 מיליארד שקל בשנה שהוא משלם כיום על מוצרי חקלאות, בגלל התמיכות העקיפות בחקלאים.

לפיד תקף את שר הכלכלה, נפתלי בנט ואמר כי "שליש מתקציב מעונות היום במשרד הכלכלה הועברו למועצה אחת בשומרון". לדבריו, "ביבי מפחד מבנט, בנט מאורי אריאל ואריאל מאיזה רב בקרית ארבע. בסוף הרב הזה מנהל את מדינת ישראל".

מלשכת בנט נמסר בתגובה כי "עד עכשיו לא שמענו מלפיד תשובות מדוע כשר אוצר הוא בלם את יוזמות בנט לדמי אבטלה לעצמאיים, הקלות במס לעסקים קטנים, העלאת שכר לחיילים וכעת פתאום הוא מבטיח בדיוק דברים אלו".

ממשרד הכלכלה נמסר בתגובה כי "נציגי משרד הכלכלה והאוצר אישור יחד את כל רשימת הישובים שקיבלו בהקצאה הנוכחית, על סך 70 מלש"ח, את תקציב הבינוי. מדובר בנוהל משפטי, לבנייתו היו שותפים מלאים גם משרד האוצר ומרכז השלטון המקומי, הנותן קדימות בהתאם לזמן הגשת הבקשה. עם זאת, חברי הוועדה ביצעו הסטות ואיזונים, ככל שניתן, בכדי לתת משקל נוסף לרשויות חלשות – ערביות, חרדיות וכאלה שנמצאות בדירוג כלכלי חברתי נמוך. במהלך שנת 2015 צפויה הקצאה נוספת בסך 200 מיליון שקל, כך גם בשנת 2016, ואנו שואפים לתת מענה לכל הפונים, במטרה להגדיל את היקף מעונות היום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker