ניסן סלומינסקי או סתיו שפיר? אתם קובעים

משחק הבחירות של "כנסת פתוחה", הנשען על פרויקט השקיפות של TheMarker, מאפשר לכם למנות את יושבי הראש של ועדות הכנסת, לחלק תיקים ולבחור מי יהיו האנשים שישלטו בקרוב על מיליארדים

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

במשך קדנציה שלמה לא הפסיקה ח"כ סתיו שפיר להאשים את ועדת הכספים בראשות ח"כ ניסן סלומינסקי, בכך שהיא מעבירה מיליונים מתחת לאף של כולם - ומה מסתבר? היא צדקה.

בדיקת TheMarker חשפה לאחרונה כי ב-2014 אישר משרד האוצר בוועדת הכספים הסטות בתקציב המדינה בהיקף חסר תקדים של 55.7 מיליארד שקל – כמעט 13% מתקציב של 438 מיליארד שקל.

לחצו כאן למשחק הוועדות של "כנסת פתוחה"

לחצו כאן לפרויקט השקיפות הגדול של TheMarker

מדובר בכמות עצומה של העברות תקציביות דרך ועדת הכספים, לעתים בנוכחות ח"כים בודדים, או אפילו יו"ר הוועדה בלבד, בלי הסבר מפורט של היעדים והמקורות של ההעברות לחברי הוועדה או לציבור - ותוך הצפת הח"כים בנתונים ומספרים מבלבלים ומטעים.

הסיפור הקיצוני הזה מוכיח איזה כוח יש בידיים של יו"רים בוועדות הכנסת. חושבים שסלומינסקי היה מעולה? רוצים למנותו שוב? או אולי להדיח אותו ולמנות תחתיו את שפיר? זה הזמן.

כנסו עכשיו למשחק הוועדות שהכינה "כנסת פתוחה", וחלקו תיקים. ואם אין לכם עמדה מגובשת? תוכלו ללמוד שם מי המקורבים של הח"כים, מה הם קידמו, איזו עמדה נקטו לגבי חוקי השקיפות בכנסת, מי תרם לקמפיין הבחירות שלהם ועוד שלל פרטים שהם לא תמיד רוצים שתדעו – מידע הלקוח כולו מפרויקט השקיפות הגדול של TheMarker.

סתיו שפיר וניסן סלומינסקי במהלך דיון בוועדהצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker