מחזירים את דפני ליף ומפגינים במקביל לנאום של נתניהו - כך מנסים להדליק את המחאה

בזמן נאום ראש הממשלה בקונגרס יתקיים אירוע מחאה ■ 2,600 איש אישרו את הגעתם ■ דפני ליף מקימה מאהל מחאה בבאר שבע

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

מאהל המחאה של רוטשילד יקיים היום אירוע בשש בערב, בזמן נאום ראש הממשלה בקונגרס האמריקאי, ויציג על מסך ענק תמונות של עוני, לצד נאומים של מארגני המחאה, ארגון הסטודנטים, מחאת הדיור הציבורי ועוד. עד כה נרשמו כ-2600 אנשים אישרו את הגעתם בדף פייסבוק שנפתח לצורך כך תחת השם 'היום בשש בערב אסיפה עממית ברוטשילד'.

בנוסף, היום בצהריים יוקם מאהל מחאה בבאר שבע, זאת לאחר שבתחילת השבוע הוקם מאהל בשדרות רוטשילד בתל אביב. מקימי המאהל בבאר שבע הם דפני ליף ואוהד מזרחי, המקימים אותו כחלק מפעילות 'ועד שוכרי הדירות של ישראל'.

דפני ליף אמרה ל-TheMarker כי "אנחנו רוצים לייצר קבוצת לחץ כדי שהממשלה תבין שיש פה קבוצה גדולה של אנשים שאין להם אפילו חלום לקנות דירה ורוצים שיסדירו את נושא השכירויות. אנחנו לא ננוח עד שלא תהיה הסדרה של הנושא הזה. האוהל יוקם בבאר שבע כדי להראות שהבעיה היא בכל הארץ ולא רק במרכז. מדובר במאהל נפרד מזה ברוטשילד. המטרה שלנו היא לא פוליטית, למרות הסמיכות לבחירות. הכוונה היא שנושא הורדת מחירי השכירויות יהיו על סדר היום ושכל ממשלה שתוקם תדאג לנושא הזה".

דפני ליף בהפגנה בת"אצילום: דניאל בר און

בנוסף, מצטרפים למחאה המתחדשת על מחירי הדיור גם פעילי מחאת הנכים בישראל. נאור לביא, ממובילי מחאת הנכים בישראל, סיפר כי "התחברנו למאבק של המאהל בתל אביב. ציבור הנכים לא יכול לקנות דירות מקצבה של 2,320 שקל בחודש. אנחנו מתכוונים להגיע לשם (רוטשילד) במאסות ואני לא מבטיח שזאת תהיה מחאה רגועה. אתמול הנכים יצאו לרחובות ברחבי הארץ והניפו שלטים להשוואת שכר הנכים לשכר המינימום. זאת יריית הפתיחה למאבק שלנו". לביא מספר כי בניגוד לדבריה של החכ"ית מירי רגב, לא מדובר במחאה של אנשי שמאל: "זאת מחאה של המצוקות של ציבור שלא יכול לחיות פה בכבוד, לא של ימין ולא של שמאל".

מאהל המחאה בשדרות רוטשילד הוקם ביום ראשון לאחר שמארגנו, שי כהן, פתח אירוע בפייסבוק לכבוד יום הולדתו תחת השם 'בן ארבעים ואין לי דירה'  שגרר כ-8,000 לינקים בקבוצות שונות וכ-30 אוהלים שהוקמו. אתמול בערב נכחו ברוטשילד 100-150 מוחים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker