היועץ, התקשורת ומאיפה לעזאזל הכסף

האם קיבל יועץ התקשורת ניר חפץ תשלום ממשפחת נתניהו עבור הייעוץ שהעניק 
להם לפני כשנה כשהתפוצצה פרשת מני נפתלי? חפץ והליכוד מסרבים להגיב בעניין

שוקי שדה
שוקי שדה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

דו"ח מבקר המדינה על הוצאות מעון ראש הממשלה שפורסם לפני שבוע, החזיר לקדמת הבמה את אב הבית לשעבר, מני נפתלי, שהוסיף למדורה טענות משלו שאותן מסר במשטרה. מי שחזר יחד אתו למסכי הטלוויזיה היה ניר חפץ, מנהל הקמפיין של הליכוד, שהתרוצץ בין האולפנים כדי להדוף את הטענות על בזבוזים במעון ראש הממשלה, ותוך כדי כך להטיל על נפתלי את האחריות להוצאות הגבוהות (בעקבות כך נפתלי אף הגיש השבוע נגד חפץ ומקורבים אחרים של נתניהו תביעת דיבה).

למי שחווה תחושת דה-ז'ה-וו, זה לא מקרי - לפני כשנה, כאשר נפתלי הגיש תביעה אזרחית נגד נתניהו, שבה שטח מסכת התעללויות מצד רעייתו, היה זה חפץ שהתרוצץ בין האולפנים כדי להדוף את טענות נפתלי ולספר בשבחי שרה נתניהו.

ואולם בתקופה ההיא לחפץ לא היה תפקיד מוגדר. היה זה כמה חודשים לאחר שנוחי דנקנר איבד את השליטה בקבוצת אי.די.בי, משבר שבו חפץ היה יועצו הצמוד, תפקיד שאליו הגיע מכיסא עורך "מעריב", תחת שליטתו של דנקנר. לפני כן, ב-2010, היה חפץ ראש אגף ההסברה במשרד ראש הממשלה, תפקיד שלמענו עזב את משרתו כעורך המוסף "שבעה ימים" של "ידיעות אחרונות".

ניר חפץ. הגנה צמודהצילום: ניר קידר

בראיונות הטלוויזיה שהעניק חפץ לאחר הגשת התביעה של נפתלי, הוא הוצג כיועץ התקשורת של שרה ומשפחת נתניהו. כך למשל, כאשר התראיין בתוכניתו של רפי רשף בערוץ 10, אמר לו רשף: "עוד תביעה של עובד בבית ראש הממשלה חושפת תיאורים בעייתיים משהו של התנהגותה של שרה נתניהו...ובני הזוג ממהרים לשכור בכסף, את שירותיו של ניר חפץ, שעבד בעבר עם ראש הממשלה. שלום לך". בהמשך הראיון סיפר חפץ כיצד בערב הקודם היה במעון ראש הממשלה, וישב עם בני הזוג נתניהו ועורכי דינם כדי להיערך מבחינה תקשורתית.

לא ברור אם וכמה כסף שילמו אז בני הזוג נתניהו. בעניין זה סירב השבוע חפץ להעביר מידע הן מבחינתו האישית והן כדוברו של נתניהו (דוברות משרד ראש הממשלה הפנו אותנו לחפץ בעניין זה).

שאלת הכספים שקיבל או לא קיבל חפץ עבור הייצוג של שרה נתניהו חשובה כיום, מפני שחפץ הוא מנהל קמפיין הליכוד. כמו כן, לפני שהיה מנהל קמפיין הליכוד, היה חפץ מנהל הקמפיין של נתניהו בפריימריס האחרונים מול דני דנון על תפקיד יו"ר המפלגה. לצורך התמודדות זו גייס נתניהו סכום של כמיליון שקל מתורמים שונים, בעיקר ממשפחות יהודיות עשירות מארה"ב. זאת, על אף שברור שסיכוייו של נתניהו לנצח היו גבוהים ממילא, גם ללא כל קמפיין משמעותי, לנוכח ההבדל העצום במעמד הציבורי בינו לבין דנון.

כלומר, במידה שחפץ לא קיבל תשלום עבור הייעוץ שהעניק לשרה נתניהו לפני כשנה, אזי צריכה להישאל השאלה האם הכספים שקיבל בניהול הקמפיין של נתניהו מול דנון ובימים אלה, בניהול קמפיין הליכוד, כוללים את התגמול עבור ההגנה התקשורתית שסיפק אז? חפץ, כאמור, סירב להתייחס השבוע לשאלותינו או להעביר נתונים, וגם מדוברות הליכוד לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker