רשות העתיקות רכשה למנכ"ל החדש, ישראל חסון, 
רכב שטח ב-290 אלף שקל

מנהלי חברות ממשליות נוסעים במכונית מנהלים, שעלותה נמוכה ב-100-80 אלף שקל מרכב השטח שנרכש ■ חסון: "זהו תפקיד שטח"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

רשות העתיקות רכשה למנכ"ל החדש שלה, ישראל חסון, רכב שטח מסוג מיצובישי פאג'רו בעלות של 290 אלף שקל.

גורמים כלכליים מתחו ביקורת על רכישת רכב השטח החדש לחסון, ואמרו כי מנכ"ל הרשות יכול להסתפק ברכב מנהלים ולא לרכוש רכב שטח יוקרתי בעלות הגבוהה בכ–80–100 אלף שקל מזו של מכוניות המנהלים שבהן נוסעים מנכ"לים של משרדי הממשלה וחברי כנסת. לטענתם מדובר ב"בזבוז כספי ציבור". עוד ציינו הגורמים כי יש הגבלה על גודל ומחיר כלי רכב של מנכ"לים, ועל כן לא ברור מדוע הצליחה הרשות לשדרג את רכבו של חסון. המנכ"ל הקודם, יהושוע (שוקה) דורפמן, נסע ברכב מנהלים מסוג פולקסווגן פסאט, שעלותו נמוכה יותר.

ג'יפ מיצובישי פג'רוצילום: אוריאל כהן

חסון מונה לפני כחודשיים לתפקיד מנכ"ל רשות העתיקות, בתמיכתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ובעקבות כך הוא התפטר מחברותו בכנסת. חסון נבחר לכנסת ב–2006 במסגרת רשימת ישראל ביתנו. ב–2009 עבר למפלגת קדימה וכיהן מטעמה בשתי הקדנציות האחרונות. קדימה אינה מתמודדת בבחירות לכנסת הקרובה. כחבר כנסת הוא השתכר כ–39 אלף שקל.

חסון שירת 23 שנה בשב"כ ושימש סגן ראש השב"כ, ובעקבות כך הוא זכאי לגמלה מהמדינה.

רשות העתיקות מסווגת כתאגיד מסיווג 6, שבו שכר המנכ"ל הוא 37 אלף שקל ברוטו בחודש. רשות העתיקות סירבה למסור את נתוני השכר של חסון. השכר הממוצע ברשות העתיקות ב–2013 (ברוטו) היה 10,952 שקל בחודש, ועלות ההעסקה הממוצעת - 15.4 אלף שקל בחודש.

חסון אמר בתגובה כי "עלות הרכב היא כ–290 אלף כולל מע"מ. הרכב נרכש לאחר בחינה שהביאה בחשבון את צורכי התפקיד, כפי שנתפשים על ידי כמנהל הרשות. לתפישתי, מנהל רשות העתיקות הוא תפקיד שטח ולא תפקיד משרדי. התפקיד מחייב אותי לנסיעות יומיות של 400–500 ק"מ, וכן נסיעות רבות בשטח, בדרכים לא סלולות. לכך נוספת מגבלה אישית שלי כנכה צה"ל".

ישראל חסוןצילום: מוטי מילרוד
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום