הרפורמה בדואר: המחירים זינקו - 
השיפור המובטח בשירות לא נראה באופק

הנפגעים העיקריים מהעלאת המחירים - שעליה חתם שר האוצר והתקשורת בנימין נתניהו - הם היצואנים הקטנים, ואילו הגופים המוסדיים שהבטיחו לעצמם את החזר החובות ייהנו מהמהלך

אמיתי זיו

הרפורמה הגדולה בחברת הדואר מסתמנת ככישלון. היא אינה פועלת לטובת הצרכן, שכן מרבית שירותי הדואר התייקרו, והשיפור בשירות אינו נראה באופק, מאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו עדיין לא חתם על הרישיון החדש שישנה את פעילות החברה - למשל את שעות פתיחת הסניפים. וגם אם יחתום נתניהו, לדואר אין כוונה לשפר את השירות בפועל עד 2016. בינתיים, האזרחים נדרשים לא רק לשלם יותר על שירותי הדואר, אלא גם לממן דרך המסים את תוכנית הפרישה לעובדי החברה.

ב–1 בפברואר עלו מחירי הדואר אחרי שנתניהו, המכהן בימים אלה גם כשר האוצר וגם כשר התקשורת, חתם על השינוי. העלאת התעריפים אינה טריוויאלית, מאחר שברוב המקרים יוקרו השירותים בעשרות אחוזים. כך, למשל, התייקרו הבול ושליחת הדואר הרשום ב–22%.

הזינוק המשמעותי במחירי הדואר הוא במשלוחים לחו"ל, שם עלו המחירים בערך פי שניים. למשל, מחיר חבילה של 1.5–2 ק"ג לארה"ב עלה מ–41 שקל ל–86 שקל. "קשישה נחמדה פה התייפחה בקול", דיווחה מבקרת באחד מסניפי הדואר. זה קרה אחרי שנודע לקשישה על המחיר החדש.

תור בסניף דוארצילום: עופר וקנין

האזרח הרגיל יכול כנראה לספוג את עליית המחירים, ומי שסובל הם בעיקר סוחרים ישראלים קטנים, כמו יצרני תכשיטים ויודאיקה, שמוכרים את מרכולתם לכל העולם דרך איביי או Etsy.

"אנחנו חברת eCommerce שמייצאת לחו"ל מוצרים תוצרת ישראל, בעיקר ליהודים ברחבי העולם ולנוצרים אוונגליסטים. בחודש טוב, עלות הדיוור שלנו מגיעה ל–150 אלף שקל", מספר רן תורן, בעלים של אתר הסחר המקוון judaicawebstore. למדנו לתמחר את זה כחלק מעלות המוצרים, אלא שהחל בפברואר, בן לילה, המחירים שלנו עלו עד 170% לפריט. אני מעריך שכעת נצטרך לשלם 50–70 אלף שקל יותר בחודש, וכל זה בלי פעימות - בבת אחת.

"ברור שהלקוחות שלנו לא יכולים לספוג ייקור כזה אם נשית עליהם את כל העלויות. אלה לא מוצרים עם ביקוש קשיח. אנחנו מייצגים כ–150 ספקים, כולל אמנים שאין להם יכולת שיווק בחו"ל, ומשווקים גם שמן זית, יינות, מוצרי קוסמטיקה של חברת אהבה וכדומה. אם בקבוק שמן עולה 10 דולר, אבל המשלוח עכשיו מוסיף עוד 20 דולר, ברור שאף אחד לא יקנה. המשמעות היא שאני צריך לפטר עובדים, או פשוט לפתוח מחסן בחו"ל, ואז גם נעביר את פעילות החברה לחו"ל ולא נשלם כאן מסים".

ח"כ זהבה גלאון (מרצ) כתבה לשר הכלכלה נפתלי בנט (אף שהוא אינו אמון על הדואר): "יש יצואנים קטנים רבים שמקור מחייתם נסמך על יכולתם להציע מחיר אטרקטיבי ולהתחרות עם ספקים ממדינות אחרות. לאחר העלייה במחירים, בעיקר במשלוח חבילות לחו"ל, מוצאים עצמם כמה עשרות אלפי יצואנים בפני חשש אקוטי כי לא יוכלו להיות רווחיים - והעסק שלהם יתמוטט".

גם קבוצת פייסבוק נפתחה לטובת העניין, הקרויה "דואר ישראל עבר כל גבול". סוחר בשם איתמר כתב: "אני ממש זועם. מכרתי מוצר באיביי, והייתי אמור להרוויח עליו 17–18 שקל, והמשלוח היה אמור לעלות 19 שקל. לאחר עליית המחירים שילמתי על המשלוח 47 שקל, והפסדתי על המכירה 12 שקל. פשוט נמאס מהמדינה הזאת שמחפשת איפה לעשות עוד כסף על הגב שלנו ואיפה לסחוט את האזרחים הפשוטים".

לעומת הנפגעים, יש מי שמרוצים מהעלאת התעריפים - הגופים המוסדיים, שהלוו לחברת הדואר מאות מיליוני שקלים בריבית נמוכה באמצעות איגרות חוב. המוסדיים חששו לפירעון ההלוואה, ולכן לקחו את חברת הדואר לבית המשפט. העלאת המחירים מבטיחה את החזר ההלוואה, היות שהיא מעניקה לדואר תוספת הכנסה מיידית של 30–45 מיליון שקל ברבעון.

יש לציין כי תעריפי הדואר לא עודכנו שנים, ובעיקר במחירי המשלוח לחו"ל נוצר פער גדול מהמחירים במדינות אחרות. תעריפי הדואר החדשים נקבעו על ידי ועדה ציבורית, בראשות רו"ח זיו רייך, שישבה על המדוכה יותר משנה וחצי ושמעה את כל הצדדים.

"דרמה בסניף"

החלק ברפורמה שממנו האזרח היה אמור ליהנות הוא השיפור בשירות. הבלוגר גיא חג'ג' החליט לדווח בטוויטר על חוויותיו: "הגעתי עכשיו לדואר ולקחתי מספר. מתי אשכרה יגיע התור שלי? Stay tuned"; "פה כבר חצי שעה, לפני בתור עוד 17 איש"; "דרמה בסניף, אשנב אחד מוקדש רק לתשלומים, והתאסף מולו תור של 20 איש"; "מיתרונות ההמתנה האינסופית: ידידות נרקמה בין זקנה חביבה לאם עם תינוק, כולל הזמנות הדדיות לביקורים"; "ההתפוצצות החצי־שעתית של לקוח על העובדים: 'שני פקידים על כל האנשים האלה?! מה זה?! נראה לכם הגיוני לשבת שעה בשביל לשלוח מכתב?"; "העובד בתגובה: מה אתה רוצה שנעשה? אין לנו עוד אנשים. אין. אנשים"; "התור שלי הגיע!!!!! 53 דקות כדי לשלוח דואר".

תיאור ההתרחשות מוכר ודאי לכל מי שנזקק לשירותי הדואר בשנים האחרונות: סניפים מלוכלכים ועמוסים, תורים בלתי נסבלים ושירות לא אדיב מצד הפקידים - הם כולם חלק מהתמהיל המוכר.

תוכנית ההבראה כללה הרבה סעיפים שטיפלו בשירות, ובראשם פתיחת הסניפים עד לשעה 20:00, וכן חלוקה של 90% מהדואר הרשום ודואר החבילות הקל לבית הלקוח, כדי לחסוך את ההגעה לסניף. עוד קבעה תוכנית ההבראה שהסניפים יעברו מיכון, כך שאת חלק מהשירותים (כמו קניית בולים ומעטפות וקבלת חבילות) יוכל לעשות האזרח באופן עצמאי ובלי תור.

אלא שמתברר כי דווקא כאן לא אצה דרכה של המדינה, ומשרדי האוצר והתקשורת עוד נאבקים בחברה על ניסוח הרישיון החדש. באוצר אומרים שהארכת שעות הפעילות תיושם רק סביב ספטמבר. בדואר מדברים על מארס 2016.

נוסף על כל אלה, המדינה אמורה לחתום עד לסוף פברואר על הסכם מימון לדואר. ההסכם נועד לממן את תוכנית הפרישה של כ–1,200 עובדים. עלותה לקופת המדינה: כ–600 מיליון שקל. ייתכן שחלק ממקור המימון יהיה מימוש נכסים של החברה, אך אין ספק שהקופה הציבורית תצטרך לשאת במרבית העול. האזרח, אם כן, ישלם על הרפורמה שלוש פעמים: פעם אחת בייקור המוצרים והשירותים, פעם שנייה דרך הקופה הציבורית ופעם שלישית בזמן אבוד בסניפים.

בתוך כך הודיע מנכ"ל הדואר, חיים אלמוזנינו, על פרישה. עדיין לא נמצא לו מחליף, והוא מתעתד לשמש דירקטור באקסלנס.

מדואר ישראל נמסר: "החברה היא זו שגיבשה את תוכנית ההבראה, והיא מחויבת לביצוע תוכנית זו, שכוללת בראש ובראשונה שיפור השירות לאזרח, תוך שמירה על יציבותה של החברה. התוכנית משמעותית ומרחיקת לכת, והיא אושרה על ידי כלל הגורמים, לרבות הממשלה. מטרת כלל הגורמים היתה לקבוע יעדים שאפתניים, אך בני ביצוע ותואמים את המציאות בשטח".

שירות הפרימיום המהיר
 עולה פחות מהמשלוח הרגיל

עליית המחירים החדה במחירי הדיוור לחו"ל יצרה עיוותי תמחור, שחלקם יכולים לעבוד דווקא לטובת הצרכן. לפני כמה שנים התחילה חברת הדואר להציע את שירות אקו פוסט (Eco Post) — משלוח פרימיום לעשרה יעדים בחו"ל (בין השאר ארה"ב, בריטניה, גרמניה, קנדה, שווייץ, הולנד וספרד), בזמן קצר של חמישה עד שבעה ימי עבודה, ועד משקל של 2 קילו.

בתור שירות פרימיום, אקו פוסט היה יקר משירות הדיוור הרגיל לחו"ל. אלא שעקב העלאת התעריפים נוצר עיוות, שבו בחלק מהמקרים עדיף ללקוח לשלוח דרך אקו פוסט. למשל, משלוח חבילה של 1.5 ק"ג לארה"ב עולה בתעריף החדש 63.7 שקל, עם תוספת של 7.7 שקלים מאחר שזהו דואר רשום — וסך הכל 71.40 שקל. לעומת זאת, המחיר באקו פוסט למשלוח זה הוא 61.80 שקל, ובשירות מהיר יותר. עיוות דומה נוצר לעתים גם במחירי חבילות EMS, שירות מהיר ופרימיום.

ליצואנים קטנים מומלץ להכיר אפשרות למשלוח עם חברת מייל אקספרס, שמפיצה דואר לכל העולם באמצעות חברת הדואר הצרפתית. מחיריה נמוכים ב–10%–15% ממחירי דואר ישראל.

מחברת הדואר נמסר: "בשלב זה עודכנו השירותים שבפיקוח. שירותי הפרימיום יעודכנו בשלב מאוחר יותר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker