סרטון התדמית של נתניהו במעון רה"מ: המטבח שהוסתר ותעלולי העריכה של השטיח הקרוע

העיתונאי תומר אביטל: "עריכה מעוותת שמבקשת להציג את המעון ודייריו בצורה עממית. אך היא מוליכת שולל" ■ בערוץ 10 נחשף כי בסרטון הוצג המטבח הישן בקומה הראשונה אך בקומה השנייה מסתתר מטבח מודרני ומחודש שלא נראה בסרטון

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר

האם בסרטון של מושיק גלאמין על מעונה הרשמי של משפחת נתניהו נעשו תעלולי עריכה מפוקפקים שגרמו להטעיית הצופים? בדיקה של העיתונאי תומר אביטל הערב (ב') בתוכנית "לילה כלכלי" בערוץ 10 גילתה כי בסרטון הוצג תקריב של שטיח קרוע שכביכול מציג את השטיח הנוכחי בחדר האירוח, בעוד השטיח כלל לא תועד בביקור מנהיגים באותו החדר.

בתחילת הסרטון הוצג השטיח בחדר בזמן הצילום, בעוד שרה נתניהו מספרת על ביקורו של נשיא ארה"ב ברק אובמה, ועל כך שנקנה עבורו שטיח חדש - לאחר שהשטיח הקודם היה קרוע וגרם למבוכה בביקורים רשמיים. באותו קטע מוצג בקלוז-אפ שטיח קרוע, כביכול מדובר על השטיח הנוכחי בבית המשפחה, אך שטיח זה כלל לא תועד בחדר שבו מארחים ראשי מדינות.

מהדיווח של אביטל עולה כי בעת ביקורו של אובמה היה במקום שטיח אחר  מזה שהוצג בתמונות כשטיח קרוע. גם בביקורו של נשיא צרפת פרנסואה הולנד הוא צעד על שטיח אחר, וכך גם בביקור נשיא יפן. הסיפור נחשף ב"לילה כלכלי" בערוץ 10 על ידי אביטל, מוביל המיזם "מאה ימים של שקיפות", שפירסם את הוצאות המעון המלאות כבר ב-2011.

"מדובר בעריכה מעוותת שמבקשת להציג את המעון ודייריו בצורה עממית. אך היא מוליכת שולל. עריכה כזו אולי הגיונית כשמתארחים בתכנית ידוענים, אך זה בלתי מתקבל על הדעת כשבמרכזה סרטון המחופש ל׳מקצועי, אובייקטיבי ובלתי תלוי׳, לשון ראש הממשלה. על אחת כמה וכמה כשהמצג ה׳אוביקטיבי׳ נועד להסיט את האש מדו״ח שערורייתי על הוצאותיו המופרזות של ראש הממשלה", אמר אביטל. 

במקביל, בחדשות ערוץ 10 דווח הערב כי בסרטון הוצג המטבח הישן בקומה הראשונה, ואילו בקומה השנייה מסתתר מטבח מודרני ומחודש שלא נראה בסרטון. 

בסרטון נראה גלאמין מצביע על ציפוי ארונות המטבח המתקלף, ורעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, מספרת: "זה המטבח המדהים. במטבח הזה מגיעים (השפים) שגב, קדוש, לבשל לראשי מדינות, ואני לא אגיד לך מה הם אומרים על זה". לדבריה, במטבח זה נוהגים היא וראש הממשלה לסעוד את ארוחותיהם, לעתים בשעת לילה מאוחרת.

עם זאת, בקטעים מסרט שצולם בעת שמשפחת אולמרט התגוררה בבית ראש הממשלה, וששודרו בערוץ 10, נראה אולמרט אוכל במטבח אחר במעון ברחוב בלפור, שנמצא כאמור בקומה השנייה במעון, ומצבו טוב בהרבה מהמטבח שבקומה הראשונה.

בליכוד הפנו לתגובתו של מושיק גלאמין. תגובתו של גלאמין לא נמסרה.

המטבח המשופץ במעון ראש הממשלה, מתוך קטע הסרט ששודר בערוץ 10

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker