צבי זרחיה

הפרסומאי ראובן אדלר יצטרף לקמפיין של רשימת המחנה הציוני וישמש האסטרטג הראשי שלה עד לבחירות - כך הודיע הערב (שבת) יו"ר המחנה הציוני ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג. ההחלטה להפקיד את הקמפיין בידיו של אדלר, לשעבר חבר ב"פורום החווה" של אריאל שרון, התקבלה לאחר ביקורת שנמתחה על אופיו של הקמפיין, שלדעת גורמים רבים במטה הבחירות לא התרומם.

אדלר ניהל את הקמפיין של קדימה ב-2006 בראשות אהוד אולמרט וב-2009 בראשות ציפי לבני. ההערכות הן כי הוא יתמקד בקמפיין נגטיבי נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בכירים במפלגת העבודה אף הביעו בשבועות האחרונים ביקורת על התנהלות הקמפיין, שנוהל על ידי ממי פאר ואיתן לוין, ועל מעורבותו של נפתלי שפיצר, בעלה של ח"כ ציפי לבני, הנמצאת במקום השני ברשימה.

ראובן אדלרצילום: איליה מלניקוב

בנוסף, במפלגת העבודה טענו כי יש כפילות בסמכויות בין המטה בראשות שמעון בטאט, שמונה על ידי הרצוג, לבין המטה בראשות ח"כ איתן כבל וסגנו אלדד יניב. 

כבר בתחילת מערכת הבחירות פנה הרצוג לאדלר אבל המשא ומתן לא הבשיל לכדי סיכום מכמה סיבות. הראשונה היא כספית: אדלר, כך לפחות על פי הפרסומים, דרש סכום של 15 מיליון שקל. השנייה: על פי הפרסומים, אדלר כעס על הסכם הרוטציה בין הרצוג ללבני. במפלגת העבודה מעריכים כי על אף הזמן הקצר שנותר עד לבחירות, אדלר יקבל מאות אלפי שקלים תמורת שירותיו.

באמצע השבוע שעבר דווח כי הרצוג מתכוון להחליף את משרד פאר לוין. ההסכם המקורי עם המשרד קבע שכר טרחה של 1.4 מיליון שקל והוא קוצץ בכמחצית. בשבוע שעבר השיקה הרשימה קמפיין חדש תחת הכותרת "רק פראייר מצביע נתניהו". בימים הקרובים יוצג קמפיין מדיני-ביטחוני על ידי הצוות הביטחוני של הרשימה, בראשות האלוף במיל' עמוס ידלין, המועמד מטעמה לתפקיד שר הביטחון, ועל ידי ח"כ עומר בר לב, לשעבר מפקד סיירת מטכ"ל. 

לבני, הרצוג ועמוס ידלין, בחודש שעברצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום