ח"כ כבל מנע דיון של ועדת הכספים בנושא זיכוי מס לתורמים לעמותות

ח"כ כבל: "אין לנו זמן לבדוק לעומק את רשימת המוסדות שהוגשו לאישור הוועדה"

צבי זרחיה
צבי זרחיה

יו"ר סיעת העבודה ח"כ איתן כבל מנע את הכינוס שתוכנן ביום ב' של ועדת הכספים בנושא זיכוי מס לתורמים לעמותות. לפי הנוהל הקיים בכנסת בתקופת הבחירות כל נושא המועלה לדיון באחת הוועדות מחייב הסכמה של "ועדת ההסכמות", שבה יושבים נציגי הקואליציה והאופוזיציה.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) ביקש לכנס את הועדה ביום ב' לדון במתן הפטור ממס על תרומות, לאחר שהוועדה החלה לדון בכך לפני כחודשיים, אבל לא קיימה הצבעה. הפניה הועברה אל ראשי ועדת ההסכמות: יו"ר הקואליציה ח"כ זאב אלקין (ליכוד) שהסכים וכבל שהתנגד.

כבל הסביר כי "אין לנו זמן לבדוק לעומק את רשימת המוסדות שהוגשו לאישור הוועדה. בישיבה הקודמת בעניין גילה ח"כ אראל מרגלית (עבודה) כי בין הגופים שלגביהם התבקש זיכוי מס לתורמים, גוף של המועצה האזורית תמר שהייו"ר שלה דב ליטבינוף נעצר ונחקר בפרשת ישראל ביתנו. אנו לא מוכנים שחלילה תיפול שגגה ועד שלא ישכנעו אותה שכל הרשימה בסדר- לא נוכל לאשרה".

מבדיקה שנערכה בימים האחרונים במזכירות הועדה עם רשות המסים שמשגרת את הפניות לוועדה התברר כי אותו גוף הקשור למועצה האיזורית תמר לא נכלל במסגרת החקירה המשטרתית בפרשה.

איתן כבלצילום: אורן נחשון

יו"ר הועדה ח"כ ניסן סלומינסקי אמר בתגובה כי "יש שתי רשימות שהועברו אלינו על ידי רשות המסים שלגביהם התבקשנו להעניק זיכוי מס לתורמים. מדובר בנציגי עמותות שרצות לגייס תרומות ולקבל את הפטור ממס. מאחר שאין לי יכולת לכנס את ועדת הכספים, אזי האישור יתעכב".

סלומינסקי מבקש לכנס את הוועדה לדיון בקבלת דיווח מהחשכ"לית מיכל עבאדי על ניהול תקציב המדינה לפי תקציב חודשי מתחילת 2015, לנוכח העובדה שהתקציב המקורי לא אושר.

כמו כן, מעוניין סלומינסקי כי הוועדה תקיים דיון בפיטורי העובדים במפעל תרכובת הברום, אך טרם התקבל אישור לדון בנושאים הללו. עם זאת, הוועדה קיבלה אישור לדון בהצעה לפיה שר המתפטר בתחילת החודש או במהלכו יפסיק לקבל את השכר מיום הפסקת הכהונה. זאת בניגוד למצב כיום שבו שר מקבל משכורת מלאה, גם אם התפטר בתחילת החודש.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker