דן מרגלית שוב חובט בנתניהו: "ז'דאנוביזם נוסח ביבי"

אחרי שהבהיר בשבוע שעבר כי נתניהו "גורם נזק לישראל" בהתעקשותו לנאום בקונגרס, היום תקף מרגלית את נתניהו על החלטתו לפסול שני שופטים בוועדת פרס ישראל לספרות

TheMarker Online

דן מרגלית נגד נתניהו - סיבוב שני: פרשן "ישראל היום", דן מרגלית, ממשיך להפתיע ולהתבטא בחריפות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בחשבון הטוויטר שלו. אחרי שהבהיר בשבוע שעבר כי נתניהו "גורם נזק לישראל" בהתעקשותו לנאום בקונגרס, כעת תוקף מרגלית את נתניהו על החלטתו לפסול שני שופטים בוועדת פרס ישראל לספרות.

בחשבון הטוויטר שלו צייץ דן מרגלית כי "פסילת שופטים לפרס ישראל אחרי שכבר מונו - ז'דאנוביזם נוסח ביבי" - מונח שמבוסס על פועלו של אנדריי ז'דאנוב, קומיסר התרבות של סטאלין. מרגלית הוסיף כי "שולה אלוני עשתה פעם משהו כזה עם אהרן יריב שמיד התפטר בזעמו עליה. אלוני הודיעה ליריב כי ממנה אותו ליו"ר הוועדה בתנאי שיבחר בליבוביץ, והוא השיב שאם כן אין צורך בועדת פרס. אלוני אהבה לדבר על דמוקרטיה".

ב"ישראל היום", העיתון שתומך באופן מובהק בראש הממשלה ונמצא בבעלות שלדון אדלסון - מתורמיו הגדולים של נתניהו - מרגלית מצניע ומסייג את הביקורת שלו על נתניהו. מנגד, בחשבון הטוויטר שלו הוא מבקר בחריפות את נתניהו. בשבוע שעבר התייחס מרגלית לכוונתו של נתניהו לנאום בקונגרס, וכתב כי "היהודים בקונגרס מתחננים לביבי לחדול מנאום הבחירות שלו, והוא ותועמלניו בשלהם, וגורמים נזק לישראל".

דן מרגלית
דן מרגליתצילום: טס שפלן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker