נתניהו תוקף את מו"ל ידיעות; בתו של מוזס: "מקווה שאבא לא יכעס עליי כשהוא יקרא את זה"

ראש הממשלה בדף הפייסבוק: "נמשיך להיאבק נגד כל ההכפשות הזדוניות, למען ביטחונה ושגשוגה של מדינת ישראל" ■ העיתונאי נחום ברנע: "זקוק לאשפוז"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים213
TheMarker Online

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, תקף הבוקר (ב') באופן חסר תקדים את מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס, ברשתות החברתיות.

"הגיע הזמן לשים את הדברים על השולחן: הגורם המרכזי שעומד מאחורי גל ההכפשות נגדי ונגד רעייתי הוא נוני מוזס, המוציא-לאור של העיתון 'ידיעות אחרונות' ואתר האינטרנט Ynet", כתב נתניהו שלו ו, "הוא אינו בוחל באמצעים כדי להפיל את שלטון הליכוד בראשותי, לסגור את עיתון 'ישראל היום' ולהשיב את השליטה הדורסנית של 'ידיעות אחרונות' בעיתונות הכתובה.

"בשבועות האחרונים ההתקפות נגדי כבר לא מופיעות פעם אחת ביום, בשעות הבוקר, כשהעיתון 'ידיעות אחרונות' מופץ. הן מתפרסמות כמעט כל שעה, ולעתים אפילו מדי חצי שעה, באתר  ynet. שתי במות אלה יוזמות ומתזמנות הכפשות מגוחכות, כוזבות ומגמתיות נגדי ונגד רעייתי כחלק ממסע תקשורתי להחלפת שלטון הליכוד בשלטון השמאל ולהשתלטות מחדש של נוני מוזס על שוק התקשורת.

"מסע ההכפשות הנרחב והמשורשר הזה משתמש בין השאר בעובדים לשעבר, המנסים להוציא כספים מהמדינה שלא כדין, וגם בכל מיני גורמים אינטרסנטיים אחרים.

בנימין נתניהוצילום: יונתן זינדל / פלאש

"אינני טוען שכל הביקורת המושמעת נגדי מקורה בנוני מוזס. ישנם גורמים רבים בתקשורת אשר עושים את עבודתם נאמנה. הם מבקרים את השלטון בצורה עניינית גם אם נוקבת. אבל פה מדובר בדבר אחר לגמרי: איש עסקים רב זרועות בתקשורת מנהל מסע הכפשות שיטתי נגד ראש ממשלה מכהן, כדי להחליף שלטון בישראל, למען אינטרס עסקי מובהק ורווח כספי אישי.

"אני מביא את הדברים לידיעת הציבור כדי להבהיר: הליכוד ואני לא נירתע מהכפשות אלה. נמשיך להיאבק, נגד כל ההכפשות הזדוניות, למען ביטחונה ושגשוגה של מדינת ישראל. איש לא יעצור בעדנו. זהו רק קצה הקרחון. ארחיב על כך בהמשך".

נחום ברנע: "זקוק לאשפוז"

בתו של נוני מוזס, הדס מוזס-ליכטנשטיין, הגיבה בדף הפייסבוק לפוסט של נתניהו. "חיכיתי וחיכיתי ולא ידעתי אם להגיד ולהגיב. לאבא שלי אין פייסבוק אז מאוד מקווה שהוא לא יכעס עליי כשהוא יקרא את זה.... אבל ראבאק!!!! מה נהיה??? אם ראש הממשלה עסוק כל היום רק בלהכפיש את אבא שלי, מאוד עצוב לחשוב במה הוא לא מתעסק!!!", כתבה מוזס-ליכטנשטיין.

לדבריה, נתניהו לא עוסק בנושאים כמו "רווחה חינוך, דיור, רווחה, בריאות והאיראנים. או האיראנים, לפתע הם ודאעש הפכו לבעיה זניחה וקטנה, כאילו שלא הייה מלחמה לפני פחות משנה, כאילו שאין מלחמה עכשיו וכאילו שאין רעב במדינה. לא, מה שביבי נתניהו עסוק בו הוא נוני מוזס. גבירותיי ורבותיי, זה מה שראש הממשלה שלכם מתעסק בו".

מוזס-ליכטנשטיין התייחסה ל"ישראל היום" וכתבה כי "אי אפשר לקרוא לנייר הזה של 'ישראל היום' עיתון, לא באמת... שכל מטרתו היא לקדם מועמד פוליטי. ואין לי בעיה עם תחרות. זה דבר בריא. אבל תחרות שמטרתה היא באמת נתינת אפשרויות לצרכן שידע שמקבל תקשורת וצרכנות נכונה ולא ממוממנת כדי להעמיד פה ראש ממשלה. וללא שום קשר לצד הפוליטי שלכם - זה באמת או הם או הוא. בואו נצא מהחושך אל האור".

עיתונאי "ידיעות אחרונות", נחום ברנע, אמר הבוקר לתוכנית "סדר יום" ברשת ב' כי: "אני קצת מודאג כי אני חושב שרה"מ קם על צד שמאל. מדובר באיש שכל עוד מחזיק בתפקידו הוא האיש הכי חזק במדינת ישראל - הוא יכול להפעיל את השב"כ, את המשטרה, הוא מפטר שופטים שמחליטים מי יזכה בפרס ישראל לספרות. יש לו הכוח להחליט הכל והאיש הזה רדוף פחדים. אני יכול להבין את האובססיה שלו לאיראן לחמאס ולחיזבאללה. מה יש לו מעיתון? אנחנו בסך הכל מחזיקים מקלדת ביד. העניין שייך לאגף הפסיכולוגי ולא העיתונאי.

האם ידיעות לא מוביל קו מאוד חריף נגד רה"מ?

"אני לא דובר של 'ידיעות אחרונות'. רה"מ אחראי לממשלה מו"ל ידיעות אחראי לידיעות. אני שומע את הדברים ואני אזרח מודאג, אני לא בא להגן. 'ידיעות אחרונות' הוא עיתון שקיים לפני שנתניהו נולד והעיתון ימשיך להתקיים גם אחריו אני מקווה. אני לא מבין את הסגנון והטון ואני לא מבין למה הוא צריך להתעסק בפרנויה. הבחור הזה זקוק לאשפוז. יש מלחמה מסחרית בין עיתון שאוהב או שלא אוהב מה זה עניינו בכלל.

"אם יש שורת עובדים כמו מני נפתלי שיש להם תביעות משפטיות נגדו ומה הוא רוצה שלא נפרסם את זה? הטענה שלו היא מטורפת לגמרי. משום שאם תבדקי לעומק את כל המקרים האלה שמכפישים, הפרסומים בידיעות אחרונות הם הכי מוצנעים אז מה הוא מבלבל את המוח. אדם שהוא רה"מ מצווה לסוג של שפיות. אם זה מה שהוא מפרסם בטוויטר בבוקר מותר לפקפק בהחלטות אחרות שלו. הנזק שנגרם לנו בארה"ב בגלל יחסי הכפיפות שלו עם אדלסון.

"כל הורה ששמע שילדו מדבר שטויות כאלה היה לפחות מחפש דרך לייעוץ. לרה"מ יש מערכת בחירות מול העיניים. מדובר בעיתון. על מה אנחנו מדברים בכלל?".

"ידיעות אחרונות" ו-ynet מסרו בתגובה: "אחד מתפקידיה החשובים של תקשורת עצמאית וחופשית במדינות דמוקרטיות הוא לבחון את מעשיה של הממשלה, כולל העומד בראשה - לטוב ולרע. במשימה זו מקפידים ב'ידיעות אחרונות' וב-ynet על מקצועיות עיתונאית ללא פשרות, על אמינות ואובייקטיביות, על דיוק בעובדות ושמירה על כל כללי האתיקה המקצועית. 'ידיעות אחרונות' ו-ynet ימשיכו למלא יום ביומו את שליחותם העיתונאית החיונית לשמירת הדמוקרטיה בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום