התייר

כמה פעמים טס עוזי לנדאו לארה"ב - במהלך קדנציה של שנתיים?

לפי דו"ח הנסיעות של שר התיירות, הוא טס 16 פעמים ושהה בחו"ל 84 יום ■ השר הקודם, סטס מיסז'ניקוב, טס 34 פעמים ושהה 178 יום בחו"ל

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

שר התיירות, עוזי לנדאו, טס לארה"ב שבע פעמים בשנתיים במסגרת תפקידו - וצפוי לטוס לשם שוב במארס. לשם השוואה, בשלוש וחצי השנים שבהן כיהן סטס מיסז'ניקוב כשר התיירות הוא טס רק פעמיים לארה"ב.

לפי דו"ח הנסיעות של לנדאו, במהלך כהונתו הוא טס 16 פעמים ושהה בחו"ל 84 יום, כך שכמעט מחצית מנסיעות העבודה שלו בחו"ל הוקדשו לארה"ב. מיסז'ניקוב, לעומתו, טס 34 פעמים ושהה 178 יום בחו"ל.

לנדאו לא ויתר על נסיעה לארה"ב גם לפני כחודשיים, בעוד עובדי משרדו נקטו עיצומים שהשביתו את פעילות המשרד כמעט כליל. העובדים אף לא נתנו באותה תקופה למנכ"ל המשרד, אמיר הלוי, להיכנס ללשכתו.

עוזי לנדאוצילום: תומר אפלבאום

זו לא הנסיעה האחרונה של לנדאו לארה"ב. אף שהודיע על פרישתו מישראל ביתנו ואינו מתמודד בבחירות הקרובות, הוא מתכוון לנסוע לארה"ב שוב בתחילת מארס, כשבועיים לפני הבחירות. בדיוק באותם ימים אמור להתקיים בברלין יריד התיירות המוביל ITB, אך לנדאו ייעדר ממנו, ולא ידוע אם מנכ"ל המשרד, אמיר הלוי, ימלא את מקומו.

ארה"ב היא מדינת המקור הגדולה ביותר לתיירות בישראל, אך בשנים האחרונות חלה ירידה במספר המבקרים האמריקאים. ב–2010 הגיעו 651 אלף מבקרים מארה"ב לישראל, ואילו ב–2013 וב–2014 נחתו כ–622 אלף מבקרים.

מלשכת לנדאו נמסר כי "ארה"ב היא מדינת המקור הראשונה בתיירות הנכנסת לישראל, ועל כן יש לשימור וחיזוק הקשרים עם הקהלים המסורתיים בה חשיבות מכרעת . השר עתיד לנסוע לארה"ב לטובת השתתפות ונשיאת דברים בפני משתתפי NRB - אחד הירידים המקצועיים הבינלאומיים הגדולים בעולם.

"השר יקיים פגישות עם מנהיגי דת נוצרים, מעצבי דעת קהל, מקבלי החלטות ועיתונאים, כדי להגדיל את תנועת התיירות הנוצרית לישראל - יעד מרכזי של המשרד. עקב סמיכות התאריכים, השר לא יוכל לקחת חלק בשני הירידים, ועל כן לא ישתתף ביריד המתוכנן בברלין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker