בעקבות החשד להטרדות מיניות במשטרה: המחנה הציוני ישלח לאולפנים רק נשים

ברשימה החליטו כי במהלך 24 השעות הקרובות יתראיינו מטעמה בכלי התקשורת רק נשים המתמודדות לכנסת ■ "מסר של העצמה ושל יד מושטת לשוטרות"

TheMarker Online
TheMarker Online

בעקבות ריבוי פרשות ההטרדות המיניות בצמרת משטרת ישראל, הודיעה בצהריים (ה') רשימת המחנה הציוני כי במהלך 24 השעות הבאות היא תשלח לראיונות בכלי התקשורת השונים רק נשים הנמצאות ברשימה לכנסת.

"זה מסר של העצמה, של סולידריות נשית, ושל יד מושטת לשוטרות", כתבה ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) בדף הפייסבוק שלה. "מיגור ההטרדות המיניות, בטח במשטרה שאמורה להיות מופת לשמירת חוק, הוא משימה לאומית של נשים וגברים כאחד".

ברשימה גם התחייבו למנות מפכ"לית אישה, במידה והממשלה הבאה תוקם על ידי המחנה הציוני. בנוסף, הבטיחו ברשימה כי ידאגו לכך ש-50% מהסגל הבכיר של המשטרה יורכב מנשים.

במחנה הציוני דרשו בצהריים לעצור באופן מיידי ל-24 שעות כל פעילות משטרתית שאינה חיונית למניעת פשיעה ולהגנה על הציבור, כפי שנהוג בצה"ל. "ב-24 השעות האלה יהיה רצף של מפגשי הדרכה וחידוד נהלים פנימיים בכל הקשור לעבירות מין בתוך הארגון, ויועברו סדנאות לשוטרים בכל הדרגים בנושא הטרדה מינית בפרט ועברות מין בכלל", כתבה יחימוביץ'.

בעשייריה הראשונה של רשימת המחנה הציוני לכנסת נמצאות ארבע נשים ובהן חברות הכנסת ציפי לבני, יחימוביץ', סתיו שפיר ומרב מיכאלי. מוקדם יותר היום פורסם כי ניצב המשטרה שנחקר אתמול תחת אזהרה במשך 12 שעות, בחשד שהטריד מינית שוטרות ששירתו תחת פיקודו, הוא מפקד מחוז חוף חגי דותן. הוא הורחק מכל מתקן משטרתי למשך שבועיים ונאסר עליו לשוחח עם אנשי משטרה בתקופה זו. דותן שוחרר בתנאים מגבילים ויזומן היום להמשך החקירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker