ליאור דטל

המרכז הבינתחומי החליט כי בית הספר לכלכלה במרכז יישא את שמו של אבי טיומקין ובת זוגו יהודית טיומקין. זאת, בעקבות תרומה שהעניק טיומקין למרכז. שני הצדדים מסרבים לחשוף את היקף התרומה. טיומקין הוא יועץ לקרנות גידור בינלאומיות.

שמו של טיומקין יצורף למבנה בית הספר לכלכלה ולפרסומים השונים אודותיו, בדומה למבנים נוספים במרכז הבינתחומי, שנקראו על שם תורמים למרכז כמו בית ספר טד אריסון למינהל עסקים, בית ספר לקיימות על שם כיל, בז"ן והחברה לישראל, בית ספר סמי עופר לתקשורת, ספריית מארק ריץ' ובית ספר ליזמות על שם שלדון אדלסון. הנוהג נפוץ גם באוניברסיטאות. כך למשל, השלוחה של הטכניון בתל אביב נקראה על שם דוד עזריאלי.

טיומקין מסר כי "אנחנו חיים היום בעולם חדש שבו חלק גדול מהכללים ומהתאוריות הכלכליות אינם תקפים יותר ואינם עומדים במבחן המציאות. עולם חדש זה מעמיד את קהיליית הכלכלנים ומקבלי ההחלטות בפני אתגרים מורכבים,המאלצים אותם להתאים עצמם למציאות המשתנה. מסיבה זו אני רואה חשיבות רבה בחינוך דור העתיד של הכלכלנים בישראל ובעולם".

נשיא המרכז הבינתחומי, פרופ' אוריאל רייכמן, מסר כי "התמורות החלות על המשק הישראלי מחייבות התייחסות רעננה לתהליכים כלכליים בהוראה ובמחקר. הנחת יסוד זו עומדת בבסיס פעילותו של בית הספר".

אבי טיומקיןצילום: דן קינן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker