בכירים בעבודה: "מעורבות בעלה של לבני בקמפיין המחנה הציוני - פסולה ובעייתית"

"אם שרה נתניהו היתה מעורבת בקמפיין הליכוד המדינה היתה סוערת" ■ מטה לבני: "שפיצר עוזר בנושאים שבהם הוא יכול לתרום" ■ שפיצר: "איני מעורב"

צבי זרחיה
נתי טוקר

בכירים במפלגת העבודה מותחים ביקורת על מעורבותו של נפתלי שפיצר, בעלה של יו"ר התנועה ח"כ ציפי לבני, בקמפיין הבחירות של המחנה הציוני. שפיצר, פרסומאי ושותף במשרד הפרסום שיר-שפיצר, שמתמחה בקידום אתרים ומוסדות, אינו נושא בתפקיד רשמי בקמפיין - אך משתתף בחלק מהישיבות של צוות הקמפיין של המחנה הציוני.

לדעת אותם בכירים, שפיצר מעורב בקמפיין מתוקף היותו בעלה של ח"כ לבני, אך מעורבותו בעייתית לנוכח העובדה שהוא פרסומאי במקצועו. לדבריהם, "לא ייתכן שפרסומאי בעל אינטרסים יהיה בעל השפעה בקמפיין, ויישב בישיבות במטה - גם אם אינו חותם על הצ'קים". הבכירים הוסיפו כי "אם שרה נתניהו היתה מנהלת את הקמפיין של הליכוד, המדינה כבר היתה סוערת, אבל כאן הוא הגיע בסוג של 'עסקת חבילה' עם לבני".

עוד ציינו המקורות כי בתחילת מערכת הבחירות שפיצר היה מגיע יותר למטה, וכעת הוא ממעט לפקוד אותו - אך עדיין יש לו השפעה גדולה על הנעשה בקמפיין. שפיצר מעורב מאוד בפעילות הפוליטית של רעייתו זה שנים, ויש שמכנים אותו "קצין המבצעים" של לבני.

ציפי לבני ובעלה נפתלי שפיצר

בכירים בעבודה טענו, שלא לייחוס, כי מפלגת התנועה השתלטה על הקמפיין ועל מטה הבחירות של המחנה הציוני, תוך דחיקת אנשי מפלגת העבודה. אותם בכירים טענו כי קיימת במטה אווירה לא נעימה, שאותה ראשי העבודה והתנועה מנסים להדחיק מחשש שהדבר יפגע במחנה הציוני בקלפי.

דובר מפלגת העבודה הפנה לדוברות המטה של לבני לקבלת תגובה. מהמטה של לבני נמסר כי "שפיצר ומשרדו לא מקבלים כל תקציב באופן ישיר או עקיף מהקמפיין. שפיצר משתדל לעזור מעת לעת בנושאים שהוא יכול לתרום בהם מניסיונו. יש למפלגה יו"ר ועדת כספים, שהוא אחראי לרכש המדיה יחד עם היועצים המשפטיים ואנשי הבקרה. ההחלטות מתקבלות על ידי בעלי התפקידים הללו בלבד. נוסיף כי לבני שמחה שבן זוגה מסייע לה בחייה הציבוריים - ומאחלת זאת לזוגות נוספים".

שפיצר אמר אתמול 
ל-TheMarker: "אני לא מעורב בקמפיין ולא נמצא במטה. אני יושב במשרדי הפרטי, ועסוק בענייניו. כל מיני אנשים אומרים עלי דברים לא נכונים", והפנה לקבלת תגובה רשמית מדוברות מפלגת התנועה.

תקציב הקמפיין של המחנה הציוני הוא כ-27 מיליון שקל. לדברי מקורות במטה הבחירות של המפלגה, שורר שם בזבוז גדול של משאבים וכפילויות תפקידים, שבא לידי ביטוי בהעסקת מספר רב של עובדי מטה, יועצים אסטרטגיים, יועצי תקשורת ויועצי תדמית. לטענת הבכירים, בשל כך לא נשאר מספיק כסף לקמפיין השטח. בתוך כך, באחרונה נשכר משרד יחסי הציבור פאר לוין להיות מופקד על ניהול מערך ההסברה של הרשימה, בעלות מוערכת של 700 אלף שקל.

תקציב הבחירות של המחנה הציוני מורכב מכספי מימון הבחירות שתקבל הרשימה מהמדינה. המפלגה המשותפת תקבל בשבוע הבא מקדמה בסך 24.5 מיליון שקל, והמימון הסופי שלה ייקבע עם פרסום תוצאות הבחירות. בסקרים האחרונים המחנה הציוני זוכה בכ-23 מנדטים. אם כך יהיה, משמעות הדבר היא שהמפלגה תהיה זכאית למימון בחירות בסך 33 מיליון שקל. בנוסף, תשולם תוספת של 1.375 מיליון שקל לתנועה ו-1.375 מיליון שקל לעבודה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker