הליכוד על המצע הכלכלי של המחנה הציוני: "סיסמאות שיובילו את ישראל לקריסה"

מוקדם יותר היום הוצגה התוכנית הכלכלית של המחנה הציוני ■ יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, אוהד דנוס, תקף גם בתגובה: "אין בתוכנית הזאת כלום"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה

"התוכנית שהציג השמאל בראשות לבני והרצוג היא צ'ק ללא כיסוי. מדובר בהבטחות לריקון הקופה הציבורית" - כך נמסר ממפלגת הליכוד בתגובה לתוכנית הכלכלית שהציגה מוקדם יותר היום מפלגת המחנה הציוני.

בליכוד טענו כי "לשמאל אין מושג איך לייצר צמיחה ולמלא את הקופה הציבורית". לדבריהם, "כל המימון לכך מבוסס על צמיחת המשק - ואת זה השמאל פשוט לא יודע איך לעשות. סיסמאות אלה יובילו את ישראל לקריסה".

בתוך כך, יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, אוהד דנוס, תקף את תוכנית הדיור שהציגו במחנה הציוני ואמר: "מבלי לנקוט עמדה פוליטית - אין בתוכנית הזאת כלום". לדבריו, "התוכנית נשענת על שני יסודות: הראשון, קרקע חינם לדירה משלך סיסמא כללית ולא מציאותית. אבל מה זה קרקע בחינם? לדירה, לקוטג', לבית משותף? ואיפה, באיזה כמות? המון שאלות ללא תשובות, כמו גם שאלת השאלות: כיצד תתגבר המדינה על חיסרון הכסף כתוצאה מהמתנה הזו שתחולק".

בנוסף, אמר דנוס: "המינוי של שר-על, שירכז בידיו את רמ"י ואת מינהל התכנון, הוא רק חלק מהבעיה. מה לגבי פיתוח, שיווק, שטחי ציבור, עובדים זרים, אשראי ושאר הבעיות? ואגב - כבר יש שר על לתכנון, וקוראים לו שר הפנים. עד כה, לא נראה שזה עזר".

ראש הממשלה בנימין נתניהוצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker