ח"כ גלאון למשנה ליועמ"ש: "לעצור את המהלך של שלמה אליהו"

הפנייה באה בעקבות הצהרתו של אליהו כי ימנה את עודד שריג ליו"ר מגדל, בניגוד לעמדת המפקחת על הביטוח - וישלם לו מכספי החברה הפרטית שבבעלותו

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, פנתה היום למשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד אבי ליכט, ולראש הרשות לניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר, בבקשה כי יפעלו לעצור את המהלך של שלמה אליהו לשלם לעודד שריג מכספי החברה הפרטית שבבעלותו.

זאת, בעקבות הצהרתו של אליהו, בעל השליטה במגדל, כי ימנה את שריג, המפקח לשעבר על הביטוח, ליו"ר מגדל - בניגוד לעמדתה של המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, שדחתה באחרונה את מינויו של שריג למנכ"ל חברת הביטוח אליהו. סלינגר הביעה את התנגדותה גם למינויו של שריג ליו"ר מגדל אחזקות. לדבריה, מדובר בפגיעה באמון הציבור לאחר שכמפקח אישר שריג את רכישת מגדל על ידי שלמה אליהו.

בנוסף, ביקשה ח"כ גלאון לבחון את הפרסומים על צעד דומה המתגבש בחברת אי.די.בי פיתוח, ושבמסגרתו ימונה אלי יונס ליו"ר החברה - ויקבל חלק משכרו ישירות מבעלי השליטה, שביניהם אדוארדו אלשטיין.

"אני פונה אליך כעת בבקשה לעצור צעדים אלה אשר נוגדים את מהות חוק החברות, וכן בבקשה לפרסם חוות דעת עקרונית בנושא תשלום לנושאי משרה ישירות על ידי בעל השליטה", כתבה גלאון בפנייתה. "מצב בו נושאי משרה בכירים מקבלים את שכרם ישירות מבעל השליטה מהווה עיוות חמור של חוק החברות אשר קובע כי הדירקטוריון, באישור האסיפה הכללית, הוא שאמור לקבוע את תנאי ההעסקה של נושאי המשרה, במטרה שיהיו חייבים את חובת האמונים לחברה ולא לבעל השליטה", הוסיפה גלאון.

זהבה גלאון צילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker