פרשת ישראל ביתנו: קלטות נוספות חושפות את השיטה בה לפי החשד פעלו גורמים במפלגה

בהקלטות שנחשפו בערוץ 10 מתאר מנהל החברה לפיתוח השומרון כיצד פאינה קירשנבאום ביקשה ממנו שירותי הסעות במחירים נמוכים תמורת מחיקת החובות לחברה

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קלטות נוספות המתארות את השיטה שבה פעלה לפי החשד מפלגת "ישראל ביתנו" במשך תקופה ארוכה, נחשפו אמש (ב') בערוץ 10.

באחת ההקלטות נשמע אחד החשודים המרכזים בפרשה, מנהל החברה לפיתוח השומרון, חיים בן שושן, מספר לבן שיחו על יחסי הגומלין שבין החברה לבין פוליטיקאים רבים ובהם החשודה המרכזית בפרשה, עד כה, חברת הכנסת וסגנית שר הפנים לשעבר, פאינה קירשנבאום.

על פי השיטה לכאורה שאותה תיאר בן ששון, ישראל ביתנו מחקה באמצעות כספים קואליציוניים את חובות החברה לפיתוח השומרון, חובות למדינה, זאת בתמורה לכסף שהגיע מהחברה לפיתוח השומרון - למי שקירשנבאום חפצה ביקרו - בין היתר לכאורה ליועצים, חברות הסעה וארגונים נוספים המחופשים לנותני שירות.

מתוך הכתבה בערוץ 10 הערבצילום: מסך

בהקלטות, שבוצעו ביולי 2013, הרבה לפני המעצרים של כמה מהחשודים בפרשה - בהם מנכ"ל משרד החקלאות רמי כהן, נשמע בן שושן אומר לבן שיחו: "תהיה פה רעידת אדמה קולקטיווית. אני אתן לך את רשימת האנשים שהולכים בוודאות לאכול אותה.. את איווט ליברמן מחפשים כבר 15 שנה. הוא, פאינה, מנכ"ל משרד החקלאות".

בהמשך מסביר בן שושן לבן שיחו כיצד עובדת השיטה, לכאורה: "תראה, אני אתן לך דוגמה. ישראל ביתנו היו מביאים כסף, הביאו שלושה וחצי מיליון שקלים... למחיקה של החובות של בתי האגודה.. הם קיבלו מיליון שבע מאות וחמישים אלף שקל.. תוציא צ'ק (נקישת אצבע) ל... להוא, להוא צ'ק, צ'ק. ככה שילמו.. ככה שילמו! לפרסום וזה שילמו... עכשיו יש כמה עשרות כאלה.. ושנים זה מתבצע. שנים".

בהמשך מתאר בן שושן כיצד ביקשה ממנו קירשנבאום שירותי הסעות במחירים נמוכים תמורת מחיקת החובות לחברה באמצעות כספים קואליציוניים.

בן שושן נשמע אומר בהקלטות:  "עכשיו פאינה.. זאת אישה קשה..באתי אליה לפני חודש וחצי... אומרת לי תשמע ' אני צריכה שירותי הסעות כך וכך וכך, ואיזה סכום של.. ואת זה תקזז ממה שאתה חייב לי'. דפקתי לה שם מחירים, שכאילו מה שאני לוקח אלף, לקחתי לה ארבע אלף. מה היא אומרת לי בטלפון? ' אין מצב, אני מקבלת את זה ברבע מחיר"  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker