ח"כ מאיר כהן נגד כיל: "משתמשים בעובדים כדי להפעיל לחץ על המדינה"

ח"כ ושר הרווחה לשעבר קרא לממשלה לבחון מחדש את ההסכם בין המדינה לבין כימיקלים לישראל ואף לבטלו - "אם לא יחדלו בהנהלה בפגיעה בתעסוקה ובעובדים"

צבי זרחיה

ח"כ ושר הרווחה לשעבר, מאיר כהן (יש עתיד), קורא לממשלה לבחון מחדש את ההסכם בין המדינה לבין כימיקלים לישראל, לרבות ביטולו "אם לא יחדלו בהנהלת כיל בפגיעה בתעסוקה ובעובדים".

קריאתו של כהן באה על רקע משברי התעסוקה שיוזמת הנהלת כיל בשנה האחרונה מול עובדיה, ושכוללים בין היתר פיטורים - ולאור הודעת החברה על הוצאת 140 מכתבי פיטורים במפעל הברום.

כהן, ראש עיריית דימונה לשעבר ותושב העיר בהווה, מכיר מקרוב את התעסוקה בנגב ואת משמעותה של חברת כיל לחוסן הכלכלי של האזור. לא אחת הוא טען כי אין להשתלח בבעלי החברה, אך כעת נדמה כי איומי הפיטורים ההולכים ומתרחבים מצד ההנהלה אינם מותירים מקום לספק בנוגע לתגובתו.

בשבוע שעבר ערך יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, יחד עם כהן, כנס גדול עם ועדי כיל ועובדי החברה. לפני כשנה הפעיל לפיד כשר האוצר את מניית הזהב, ומנע את מכירת החברה לפוטאש הקנדית. כמו כן, לפני מספר חודשים מנעו השניים את סגירת מפעל המגנזיום.

כהן אמר היום: "לא מדובר בוועדים ריכוזיים. כיל בנויה על יזע ויגע של העובדים שהקימו את המפעל. ההנהלה משתמשת בעובדים על מנת להפעיל לחץ על המדינה וזה לא יעבוד. הביטחון התעסוקתי בנגב חשוב ביותר והמלחמה כאן היא על כל מקום תעסוקה. אם הנהלת כיל תמשיך בהתנהלות המאיימת הזאת, נפעל לביטול הזיכיון והשבת המפעלים לידי המדינה. המשאבים הינם משאבי מדינה וכדאי שהנהלת כיל תפנים זאת".

ח"כ מאיר כהןצילום: אילן אסייג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker