לפיד מכחיש כי בבעלותו עוד דירה: "מכרתי דירה נוספת שהיתה בבעלותי"

שר האוצר לשעבר פירסם הערב נתונים על הונו, שאותו הוא מעריך ב-10.4 מיליון שקל ■ תומר אביטל מ-"100 ימים של שקיפות" פירסם מסמך המוכיח כי בבעלות לפיד היתה - או יש כיום - דירה נוספת לזו שבה הוא מתגורר כיום ■ לפיד: "הצהרת ההון מדויקת לחלוטין"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים53
צבי זרחיה

ההון של יו"ר , ח"כ , מוערך ב-10-11 מיליון שקל - כך עולה מדיווח בערוץ 2 שבפניו חשף לפיד את הצהרת ההון שלו, לדבריו. בשנתיים האחרונות מאז נכנס לפוליטיקה סירב לפיד לבקשות לחשוף את הונו.

לפיד הכחיש את הדיווחים לפיהם בבעלותו דירה נוספת. לדבריו, הבית שבו הוא מתגורר כיום, בית צמוד קרקע בשכונת רמת אביב, נרכש ב–3.504 מיליון שקל ב–2004. לפי בדיקה שערך TheMarker, שוויו של הבית יכול להגיע ל-7–8 מיליון שקל, וכך גם העריך לפיד. יתרת המשכנתא של לפיד היא 324.7 אלף שקל.

עם זאת, תומר אביטל, מהמיזם "100 ימים של שקיפות" חושף הערב מסמך המוכיח כי בבעלות לפיד היתה (או יש כיום) דירה נוספת. לפני כשבועיים פירסם אביטל כי בבעלות לפיד דירה נוספת.

המסמך הרשמי של לשכת רישום מקרקעין צילום: 100 ימים של שקיפות

בדף הפייסבוק של "100 ימים של שקיפות" נכתב הערב: "יאיר לפיד ענה (שבועיים אחרי הפרסום) לביקורות. הערב בתוכנית חיסכון הוא טען שאין לו דירה נוספת. אלא שבמסמך המצורף מופיעים יאיר וליהיא לפיד כבעליה של דירה, שלפי הגוש והחלקה שלה היא אכן ברחוב שלמה בן יוסף בשכונת רמת אביב בתל אביב. כך גם עלה מבדיקתנו בשטח.

"מדובר במסמך רשמי של לשכת רישום מקרקעין - לכן או שלפיד שיקר למדינת ישראל, או שהוא מעוות את הצהרת הונו. ייתכן גם ששר האוצר לשעבר הספיק למכור את הדירה - אולי לגיסתו שבמקרה מתגוררת בה כעת. אולי לפיד גם לא רואה אותה כדירה ב׳בעלותו׳ משום שהוא נצמד לפרטים טכניים: רישום הדירה מוקפא לצורכי רישום החלקה (פרצלציה - זה בניין משותף)".

יאיר לפידצילום: אילן אסייג

באשר לטענות הללו נמסר מטעמו של לפיד: "שר האוצר לשעבר מכר את הדירה המדוברת. יש בבעלותו כיום דירה אחת בלבד, והצהרת ההון שמסר מדויקת לחלוטין".

בחשבון הבנק של לפיד יתרת זכות של 4,064 שקל. תוכניות החיסכון שברשותו מסתכמות ב–2.452 מיליון שקל, שווי החסכונות הפנסיוניים וקופות הגמל שברשותו 1.1 מיליון שקל.

לפיד נוהג בגי'פ יוקרתי מסוג ניסן מוראנו מודל 2011, שבו השתמש גם במשך כהונתו כשר אוצר. שוויו של הג'יפ המוערך ב–182 אלף שקל.

בשנת 2012 בעת שהצטרף לפוליטיקה העריך העיתון "פורבס" את הונו של לפיד ב-22 מיליון שקל, כאשר לפי הפרסום את עיקר הונו עשה מעיסוקיו בתקשורת, מכתיבת ספרים ומהרצאות. לפיד הגיש את מהדורת סוף השבוע בערוץ 2 ובעבר היתה לו תוכנית אירוח באותו ערוץ. כמו כן, הוא היה בעל טור שבועי בעיתון סוף השבוע של "ידיעות אחרונות". בעבר היה פרזנטור של "בנק הפועלים" ולפי הערכות קיבל עבור עבודתו כמה מיליוני שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker