לבני: "האלכוהול שנתניהו קונה בחודש - כמו שכר מינימום של מיליון עובדים"

הרצוג: "ביבי מתחבא מאחורי הפחדות וסיפורים על בקבוקים ריקים" ■ ח"כ זהבה גלאון קוראת ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

ראשי המחנה הציוני, יצחק (בוז'י) הרצוג וציפי לבני, תקפו היום את הבזבוזים בלשכת ראש הממשלה על רקע הפרסומים על רכישת האלכוהול במעון ראש הממשלה ופרשת הבקבוקים הממוחזרים של שרה נתניהו, אשתו של ראש הממשלה.

ח"כ ציפי לבני אמרה באירוע שבת תרבות בראשון לציון כי "האלכוהול שנתניהו קונה בחודש הוא כמו שכר מינימום של מיליון עובדים". יו"ר המחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג, אמר באירוע שבת בחולון כי  "לזוגות צעירים ומשפחות אין יכולת להגיע לדיור וביבי מסתתר מאחורי בקבוקים ריקים".

הרצוג תקף את התנהלותו של נתניהו ואמר "ביבי עסוק בהאשמות, זורק אחריות על ראשי ממשלה קודמים ועל התקשורת הישראלית, מתחבא מאחורי הפחדות בלתי פוסקות וסיפורים על בקבוקים ריקים. אבל אסור לשכוח - הוא ראש הממשלה כבר שש שנים והאחריות למצוקת הדיור, לילדים הרעבים ולמצבה החמור של מדינת ישראל  בעולם היא עליו".

בני הזוג נתניהו מצביעים בפריימריז בליכודצילום: אמיל סלמן

הרצוג הוסיף כי "בשנים בהן מכהן נתניהו בית בישראל הפך לפנטזיה בלתי אפשרית עבור זוגות צעירים ומשפחות וחצי מהשכירים במשק, אנשים עובדים ומתפקדים - לא גומרים את החודש עם משכורת חודשית של פחות מ-6,000 שקלים. כאשר כל ילד שלישי גדל רעב - ראש הממשלה חייב לקחת אחריות וללכת הביתה. זו לא ציונות ולא אהבת ישראל - זו שרידות פוליטית וזריקת אחריות ולאזרחי ישראל מגיע ראש מממשלה חדש ומנהיגות אחרת, יוזמת ואחראית".

בהמשך האירוע, כאשר נשאל הרצוג על האירועים האחרונים בין ישראל לארה"ב אמר: "לא ייתכן שראש ממשלה מתנהג בחוסר אחריות וזלזול כלפי נשיא ארה"ב רק למען אינטרסים פוליטיים קטנוניים.  היחסים עם ארה"ב חיוניים להגנתה וביטחונה של מדינת ישראל, היא זו שמילאה את מחסני התחמושת שלנו ב'צוק איתן' והידידות איתה מעניקה לישראל עצמה אסטרטגית וביטחונית חיונית. נתניהו נכשל גם בשמירה על הביטחון האישי של אזרחי ישראל. הוא מוביל אותנו לבידוד בלתי נסלח בין אומות העולם ומעודד בפועל את הצעדים החד צדדיים המסוכנים של הפלסטינים".

יו'ר  מרצ, ח"כ זהבה גלאון, קראה ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה דחופה נגד ראש הממשלה נתניהו בחשד לגניבת כספי ציבור בפרשת מיחזור הבקבוקים. "אם יש אמת בטענות על נתניהו להסיר את מועמדותו וללכת הביתה. זה לא היא - זה הוא. ראש הממשלה מסתתר מאחורי שרה נתניהו במקום לקחת אחריות ציבורית על המעשים שלו כראש הממשלה

גלאון אמרה כי "ברגע שראש הממשלה חתם כמשפחת נתניהו על צ'ק החזר הכספים בפרשת מיחזור הבקבוקים, הוא כבר עמוק בהסתבכות פלילית לכאורה, ואין כאן שום סיבה להתבצר בטיעון שמחפשים את אשתו - זה לא היא - זה הוא. יצחק רבין לקח אחריות והלך הביתה על הרבה פחות מכך. אם הבדיקה תמצא, שיש אמת בטענות, אני קוראת לנתניהו להסיר את מועמדותו לראשות הממשלה".

גלאון מוסיפה: "השתיקה של נתניהו והסירוב שלו להתייחס באופן ענייני לטענות בנוגע לשימוש שלא כחוק בכספים הם מה שגורר את שרה נתניהו למוקד הדיון הציבורי. הוא מסתתר מאחוריה במקום לקחת אחריות ציבורית על המעשים שלו כראש הממשלה במעון ראש הממשלה. נמאס מההתחמקויות המבישות ועוד יותר נמאס שראש הממשלה מפקיר את אשתו ומרסק את המוניטין שלה כדי להתחמק מההשלכות הפליליות והפוליטיות של מעשיו. אם בדיקת המבקר/היועמ"ש תמצא שהטענות נכונות הוא חייב להסיר את מועמדותו לראשות הממשלה".

סגן השר ח"כ אופיר אקוניס (ליכוד) אמר בתגובה כי "לבני ובוז'י מסיתים נגד ראש הממשלה ובורחים מכל דיון ענייני. בוז'י וציפי מקיימים מסע של הסתה אישית נגד ראש הממשלה נתניהו, גם במחיר פגיעה באינטרסים הלאומיים של ישראל. בוז'י שעדיין שומר על זכות השתיקה בפרשת העמותות ולבני, שמעברה בין ארבע מפלגות בתשע שנים, הוא הביטוי המובהק ביותר לשחיתות פוליטית וחוסר מוסריות, לא עונים על השאלות הקיומיות ביותר בנושאים המדיניים, הביטחוניים והחברתיים. הם מסתירים את עמדותיהם האמיתיות התומכות בחזרה לקוי 67' חלוקת ירושלים והקמת חמאסטן ביו"ש ואינם יכולים להתגאות אפילו בהישג כלכלי-חברתי אחד בכל שנות כהונתם ולכן עומדים בראש מסע של הסתות אישיות ושקרים נגד ראש הממשלה והליכוד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker