התנועה למען איכות השלטון ליועמ"ש: בדוק ניגודי עניינים של ניר חפץ

ניר חפץ, ראש מטה הבחירות של הליכוד, ממשיך לתפעל משרדי יחסי ציבור פרטי, ומטפל, בין היתר, בנושאים הקשורים ישירות להשפעה על ראש הממשלה

טלי חרותי-סובר

היום (ד') פנתה התנועה למען איכות השלטון בישראל למשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, בבקשה לבדוק העסקת יועצים לנבחרי ציבור בכלל, ואת העסקתו של ניר חפץ, ראש מטה הבחירות של בנימין נתניהו בפרט.

"בימים האחרונים פורסם בכלי התקשורת השונים, כי ניר חפץ הועסק כמנהל קמפיין הבחירות של מפלגת הליכוד בכלל, ושל ראש הממשלה בפרט", כותבת התנועה בפנייתה, "בנסיבות דנן, עולה כי קיימים לכאורה מספר פגמים, המחייבים את התערבות היועץ המשפטי לממשלה, או למצער פיקוח הדוק מכיוונו". הפניה מפרטת את ניגודי העניינים השונים:

ניר חפץצילום: תומר אפלבאום

1. מר חפץ הינו הבעלים של משרד יחסי ציבור, המספק שירותים לגורמים של ראש הממשלה, שמכהן בימים אלו כיו"ר המל"ג, הכוח והסמכות להשפיע עליהם ישירות. המדובר במכללת אורט הרמלין, העומדת בפני סגירה ואשר נאבקת כנגד הגורל שנחרץ עליה, וזאת בין היתר באמצעות משרד "חפץ תקשורת". כך, ביד אחת מר חפץ (באמצעות משרדו) מחזיק בקשרים עסקיים עם גורם פרטי, שנתון לחסדיו של יו"ר המל"ג, וביד השנייה מחזיק בקשרים עסקיים עם יו"ר המל"ג. החשש לניגוד עניינים זועק לשמיים, ולא ניתן לעבור על כך לסדר היום.

2. עם חתימת ההסכם עם מר חפץ, החליט מבקר הפנים של מפלגת הליכוד לבדוק את החוזים שנחתמו, מכך למדים אנו על הקשר המיוחד של מר חפץ עם ראש הממשלה. כן טוען מר חפץ, על פי הפרסומים בתקשורת, כי אחד החוזים עליהם הוא חתום, בעניין דברור רעיית ראש הממשלה, אושר על ידי המדינה.

בנימין ושרה נתניהו צילום: מרק ישראל סלם

בסוף הפניה קוראת התנועה ליועמ"ש לעשות מעשה: "אנו קוראים ליועץ המשפטי לממשלה לבחון את ההסדר האמור, וככל שיהיה בכך צורך, להגביל את יכולת המל"ג לחזור בה מהחלטתה באשר למכללת אורט הרמלין בתקופת הבחירות. כן נבקש לדעת, האם מר חפץ התקשר בהסכם זה או אחר עם המדינה והאם המדינה אכן אישרה את החוזה בעניין דברור רעיית ראש הממשלה".

כשנשאל ניר חפץ עצמו בנושא ניגוד העניינים , כאשר הוא מייצג את המכללה שנלחמת כנגד החלטת המל"ג לסגור אותה, בזמן שראש הממשלה הוא גם יו"ר המל"ג, טען בתגובתו כי המטפל הראשי בעניין (יחדיו עם עובדי משרדו של חפץ) הוא מאיר סוויסה, לשעבר הדובר  של מירי רגב והיום יועץ התקשורת ובעל המשרד יחסי הציבור סינק. השבוע הצטרף גם סוויסה למטה הליכוד ועובד שכם אל שכם עם ניר חפץ. מאיר סוויסא מסר: "אין תגובה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker