בלעדי

הצהרת ההון של טרכטנברג: עוד 700 אלף שקל בחשבון בארה"ב

לשכתו של טרכטנברג: "קיומו של החשבון בארה"ב הושמט בשגגה בהצהרה שפורסמה לפני מספר ימים"

צבי זרחיה

לפרופ' מנואל טרכטנברג, המועמד של "המחנה הציוני" למשרת שר האוצר ולרעייתו, המשנה לנגידת בנק ישראל ד"ר נדין טרכטנברג, חשבון בנק בארה"ב שבו כ-176 אלף דולר (כ-700 אלף שקל).

הדיווח על החשבון בארה"ב לא נכלל בהצהרת ההון שפירסם טרכטנברג בשבוע שעבר. בשיחה עם TheMarker הודיע טרכטנברג על קיומו של חשבון הבנק בארה"ב.
מלשכתו נמסר כי "נושא קיומו של החשבון בארה"ב הושמט בשגגה בהצהרה שפורסמה לפני מספר ימים". בחשבון יש כיום כ-176 אלף דולר בשוטף. 

מדובר בחשבון בארה"ב שאותו פתח לפני כשלושים ושש שנה (1978) בעת שהיה סטודנט באוניברסיטת הרווארד שם למד. החשבון שימש את בני הזוג טרכטנברג באותן שנים ולאחר מכן בעת שהותם בשנות שבתון באוניברסיטאות הארווארד וסטאנפורד.

ההפקדה האחרונה בחשבון נעשתה לפני כשמונה שנים (בשנת 2007), עת הופקדו שם כספים שנתקבלו בירושה, מפרופ' קן סוקולוב ז"ל, חבר קרוב ופרופסור לכלכלה שנפטר ללא יורשים והוריש להם כ50 אלף דולר".

טרכטנברג במסיבת עיתונאים לרגל הצטרפותו למחנה הציוני, בחודש שעברצילום: מוטי מילרוד

כמו כן, עם בחירתו לכנסת יקבל טרכטנברג פנסיה מאוניברסיטת תל אביב המוערכת ב-19 אלף שקל ברוטו בחודש. טרכטנברג חשף את הפנסיה שיקבל בניגוד לפוליטיקאים אחרים שלא חושפים את גובה גמלתם המשולמת להם מהקופה הציבורית (למשל מהצבא, מהשב"כ, מהשלטון המקומי, ועוד) בנוסף לשכרם כנבחרים. יצוין כי גיל הפרישה לפנסיה באוניברסיטאות הוא 68.

הגמלה של טרכטנברג מהאוניברסיטה תתווסף לשכרו כחבר כנסת-39,561 שקל ברוטו חודש. השכר החודשי (ברוטו) של רעייתו ד"ר נדין טרכטנברג המכהנת כמשנה לנגידת בנק ישראל כ-56.7 אלף שקל.

לפי הצהרת ההון שפירסם בשבוע שעבר, לטרכטנברג דירת דופלקס בשכונת נאות אפקה בתל אביב בשווי מוערך של -5 מיליון שקל. כמו כן, יש לו תוכניות חיסכון בבנק בשווי של 400 אלף שקל, קרנות פנסיה והשתלמות בסך של 2.3 מיליון שקל, כספים בנאמנות עיוורת של 1 מיליון שקל ופק"מ בסך של 190 אלף שקל. בעקבות הדיווח על חשבון הבנק של טרכטנברג בארה"ב שווי הנכסים המוצהר שלו מגיע לכ-9.7 מיליון שקל.  בגין תקופות כהונתו של טרכטנברג כיו"ר המועצה הלאומית לכלכלה ויו"ר ות"ת הוא מבוטח בפנסיה צוברת שתשולם לו בגיל הפרישה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker