הדירה הסודית של יאיר לפיד - והמשכנתא מבנק הפועלים

לפיד מתגורר כיום עם משפחתו ברמת אביב, אך מבדיקת תומר אביטל מ-"100 ימים של שקיפות" עולה כי הוא מחזיק בדירה נוספת ברמת אביב, ששווייה כ-4-3 מיליון שקל ■ לפיד סירב להגיב

TheMarker Online
צבי זרחיה

יאיר לפיד, יו"ר "יש עתיד", מחזיק דירה נוספת ברמת אביב - כך חושף הערב תומר אביטל, מ-"100 ימים של שקיפות". הדירה ממוקמת ברחוב בן יוסף שלמה בתל אביב. מבדיקה במשרדי תיווך עולה כי שווייה של הדירה הוא 3-4 מיליון שקל, וכי שכירות במקום נאמדת ב-5,500 שקל בחודש. לפיד מסרב באופן עקבי לספק הצהרת הון, בניגוד לחלק מהבכירים במפלגות אחרות, שחשפו את הונם בימים האחרונים גם אם באופן חלקי.

לפיד סירב להגיב, וגם לא התייחס לפניית TheMarker בנושא.

באשר לבית בו מתגורר לפיד עם משפחתו כיום ברחוב מאיר פיינשטיין (גם הוא בשכונת רמת אביב) בתל אביב: על פי בדיקת "100 ימים של שקיפות", שר האוצר לשעבר רכש אותו באוקטובר 2004 בכ-3.4 מיליון שקל. מדובר בווילה בת 6.5 חדרים.

כמובן שכיום שווה הווילה הזאת הרבה יותר: באחרונה נמכר בית פרטי בעל נתונים זהים ב-6.8 מיליון שקל. 

עוד עולה מהבדיקה כי בני הזוג לפיד שיעבדו את הנכס כנגד משכנתא מדרגה ראשונה לטובת משכן – בנק הפועלים למשכנתאות. לפיד כיהן בעבר כפרזנטור של הבנק.

הבית של יאיר לפיד ברחוב פיינשטיין בשכונת רמת אביבצילום: עופר וקנין

לדברי תומר אביטל, "חשוב להדגיש שאין בעיה או שחיתות במידע הזה, או בח״כים עשירים שמחזיקים מאה דירות. יש בעיה עם נבחרי ציבור מסתירי-עובדות. אלו שלא חושבים שזו זכותנו לדעת את מפת האינטרסים המלאה שלהם.

"לפיד אף קידם את אחד החוקים היקרים ביותר בתולדות המדינה לשינוי שוק הנדל״ן (חוק מע"מ 0%). הוא גם קידם,תקע הצעות באוצר שעסקו במיסוי של דירות לשכירות, אך לא חשב שמגיע לנו לדעת איך הצעות אלו ישפיעו עליו אישית. לא משנה מה גילינו, וגם לא משנה אם הוא פועל מתוך אינטרס צר או רחב בסופו של יום – זכותנו לדעת".

לכתבה המלאה של תומר אביטל מ-100 ימים של שקיפות

יו"ר המחנה הציוני ח"כ יצחק הרצוג קרא בדף הפייסבוק שלו לראשי המפלגות לחשוף את הצהרות הון שלהם ואת הנדל"ן שברשותם. "לנו במחנה הציוני אין מה להסתיר. עכשיו תורכם". לאחרונה חשפו הרצוג ולבני את הצהרת ההון שלהם.

הרצוג לא נקוב בשמו של יאיר לפיד יו"ר יש עתיד, או של רה"מ בנימין נתניהו, נפתלי בנט ומשה כחלון אבל התביעה הזו כוונה גם אליהם. כחלון הודיע שיחשוף בקרוב את הצהרת ההון שלו.

עד כה מבין ראשי המפלגות חשפו את הצהרות ההון ראשי המפלגות: מרצ - זהבה גלאון וכאמור הרצוג ולבני ואביגדור ליברמן (ישראל ביתנו).

יאיר לפידצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker