משה כחלון: "אין צורך להעלות מסים, המפלגות הגדולות איבדו את הרגישות החברתית"

כחלון בתיכון "בליך": "בשנים האחרונות הרפורמות היחידות למען האזרחים מתבצעות בפייסבוק ובטוויטר"

צבי זרחיה

"כדי לממש את הרפורמות שאנחנו שמים על השולחן, אין צורך לעלות מסים. כל מה שצריך זה להרחיב את בסיס המס ולהגדיל את ההכנסה הפנויה של האזרחים", כך אמר בצהריים יו"ר "כולנו", משה כחלון, בבית הספר בליך ברמת גן.

כחלון הוסיף כי "מדינת ישראל היא מדינה עשירה אבל לנו יש בעיה בסדרי העדיפויות וגם בכך שהמנהיגות הכלכלית לא מוכנה להיאבק למען הציבור. הרפורמה בסלולר הכניסה 3.7 מיליארד שקל בשנה על פי דו"ח בנק ישראל לשנת 2013. נשאלת השאלה איך הרפורמה הכניסה כסף לממשלה? מהחיסכון בחשבונות הסלולר, אנשים הצליחו לצרוך יותר: שתו יותר בבתי קפה, קונים מחשב, נעלים, וכך הרפורמה מתורגמת לצמיחה משקית ולממשלה זה חוזר בתשלומי מסים מצריכה".

כחלון מתח ביקורת על החלטתה של הממשלה היוצאת בקיץ 2013 להעלות את המע"מ ב-1%. "המדינה הולכת לפתרון הכי קל ומעלה את אחוז המע"מ - המס הכי לא צודק שיש. מדוע לא נכון לעלות את המע"מ? כי הוא פוגע בחלשים, בכך שהוא מוטל על כל מוצרי הצריכה. ומי שהמשכורת שלו משמשת רק לקניית מוצרי צריכה, חלוקת תשלומי המס לא הוגנת כלפיו".

משה כחלוןצילום: מוטי מילרוד

עוד אמר כחלון כי "אין צורך לעלות מסים. לעלות מסים זה הפתרון הכי קל. עליית מסים לא דורשת ימים קשים, מאבקים בטייקונים או רפורמות. אם אתה מעלה מסים, אתה לא חוטף. בכנסת אומרים: 'אולי המדינה צריכה? אז בסדר, ניתן לה'. במפלגת כולנו אנחנו לא מחפשים את הדרך הקלה, אנחנו מחפשים את הדרך הנכונה. מקורות הכסף יגיעו מרפורמות ומחלוקה יותר חברתית ויותר רגישה, היום אין פה רגישות. ואני אומר אם אתה מספיק רגיש וחברתי אין צורך לעלות מסים".

כחלון הוסיף כי "הבחירות הקרובות הן לא בין ימין ושמאל, הן על עתיד הנוער ומתן ההזדמנויות שהנוער שלנו יצליח לצמוח בכבוד, וכך גם לדאוג לעתיד ההורים שלנו שיצליחו להזדקן בכבוד. היום אי אפשר לחיות בכבוד, יוקר המחייה פה מטורף, לכן מפלגת כולנו קמה - בכדי לטפל בנושאים הללו: פתרונות דיור, פערים חברתיים ויוקר מחייה. הממשלות הקודמות לא הקלו על החיים של הנוכחים פה, לא באגורה, לא ביוקר המחיה, לא בבנקים, לא בדיור, אבל בפייסבוק ובטוויטר כל יום יש רפורמות. אבל זה קשה - צריך פה בן אדם שבאמת אכפת לו. צריך אדם שעושה, בלי תירוצים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker