כחלון: "בעבר כשאמרתי שנתניהו הוא המתאים להיות רה"מ - זה היה נכון"

בראיון לחדשות ערוץ 2 אמר יו"ר "כולנו" כי בשנתיים האחרונות הנושא הכלכלי חברתי הוזנח יותר מאשר בעבר. "על רקע זה הקמנו את מפלגת כולנו"

צבי זרחיה

"אני אשב עם הרצוג ועם נתניהו ועם מי שיענה לדרישות שלנו לטפל באמת, לא בפייסבוק, ביוקר המחיה ולהלחם במונופולים, בבנקים ובקבוצות הכוח". כך אמר הערב יו"ר כולנו משה כחלון בראיון לחדשות ערוץ 2.

על נתניהו אמר כי "בזמנו כשאמרתי שנתניהו הוא המתאים להיות רה"מ - זה היה נכון. בשנתיים האחרונות הנושא הכלכלי חברתי הוזנח יותר מאשר בעבר. על רקע זה הקמנו את מפלגת כולנו לטפל בבעיות שאחרים לא מטפלים בהן וקיבלו הזדמנות נדירה".

"לא חייבים להיות רה"מ כדי לפתור את בעיית הדיור. אני רוצה לקבל את מירב המנדטים כדי לקדם את ההבטחות".

בתשובה לשאלה על קבלת תיק האוצר אמר: "אם יהיו לנו מירב המנדטים נוכל לעשות יותר".

לדבריו, יש 3 בעיות כלכליות מרכזיות: "יוקר המחיה, האשם המרכזי - שר הכלכלה. דיור -  האשם המרכזי הוא שר האוצר והפערים החברתיים באחריות כוללת זה רה"מ. זה שהם מכדררים אחד אל השני לא פותר את הבעיה".

בתשובה לשאלה אם ירוץ ברשימה משותפת עם אחת הרשימות השיב כי הוא רץ לבד עד הסוף. "למפלגה יש את האג'נדה שלה והיא לא מתכוונת לחזור בה".

בהתיחסו ליצחק תשובה ולחברו הקרוב קובי מימון אמר כחלון כי "יצחק תשובה לא חבר שלי אבל אני מכיר אותו. קובי מימון חבר שלי אבל אין קשר לגז ולהחלטות שלי. מעולם לא קיבלתי לא מ-א' ולא מ-ב' תרומה או הנאה עקיפה או ישירה. ברגע שעזבתי קיבלתי הצעות להיות דירקטור, יועץ, לוביסט במאות אלפי שקלים בחודש ואמרתי לא. אין קשר למי יש ולמי אין - אני לא יודע מה יש לקובי מימון ומה אין לו. אם יש מונופול צריך לפרק אותו".

"הגעתי לליכוד על רקע חברתי כלכלי בשנת 1977 כילד בשכונת אולגה בחדרה. במשך השנים הנושא החברתי הוזנח על ידי הליכוד. אני הליכודניק של בגין. אני יציר כפיים של בגין".

בהתייחסו ליש עתיד אמר כי "ביש עתיד קיבלו הזדמנות אדירה ונדירה לקבל 5 תיקים משמעותיים. לא להזיז כמעט שום דבר בתקופה של שנתיים זו תקופה של החמצה. אם יהיה לנו מספיק מנדטים לקדם נושאים נזניק את המדינה והכלכלה קדימה".

משה כחלוןצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker