הגשם חדר לחניון הבניין - כ-80 מכוניות שקעו במים

דיירים ברחובות נדהמו לגלות בבוקר כי החניון התת קרקעי המשותף לכמה בניינים הוצף ■ נזק נגרם למרבית כלי הרכב

TheMarker Online

גשם עז שירד אמש ברחובות הציף חניון מרכזי של שלושה בניינים ברחוב הר הצופים וקבר תחתיו בין 50 ל-80 למכוניות. היות שהכניסה לחניון בלתי אפשרית, עדיין אין נתון מדויק אודות מספר כלי הרכב השקועים, כך על פי דיווח של אתר החדשות המקומי Be-106.

מעדויות של דיירי הבניין עולה כי בפעם האחרונה שדייר היה בחניון זה היה בסביבות השעה 01:30 בלילה, אולם הדייר הראשון שהבחין בהצפה דיווח על כך סביב השעה 04:00 לפנות בוקר.

הדיירים שהזעיקו את גורמי הביטחון ובהם, משטרה ומכבי אש נענו כי מדובר באירוע בחניון פרטי וללא נפגעים ולכן עליהם להזעיק משאיות לשאיבת מים. הדיירים פנו גם לעירייה בבקשה לסיוע, אולם עד כתיבת שורות אלה טרם נענו.

מכונית בחניון המוצף ברחובותצילום: באדיבות אתר BE-106

הדיירים הזעיקו משאית לשאיבת מים אשר החלה בשאיבת המים והערכה שמדובר בכמות מים של כ-1,500 קוב, כך שמשאית השאיבה צפוייה, אם לא תקבל סיוע נוסף, לשאוב את המים לפחות עד הלילה.

הצפת החניון אירעה ככל הנראה משיטפון של מי גשם שזרמו מהכביש אל תוך החניון, אולם סבירות גבוהה יותר שכמויות גשם עצומות התאספו בפארק הציבורי מאחורי הבניינים ולפתע המים החלו לזרום לכיוון החניון העליון (מעל הקרקע) והחלו להציפו.

החניון המוצף ברחובותצילום: באדיבות אתר BE106

בחניון זה ישנם  כ-15-10 פתחי ניקוז וייתכן שהמים זרמו אל פתחי הניקוז היישר אל החניון התת קרקעי. בפניית מערכת Be-106 אל שמאי רכב, העריך השמאי כי קיימת סבירות שכל המחשבים ברכבים נפגעו ובדרך כלל במצב כזה מוכרז הרכב אובדן מלא (טוטאל לוס). אך כמובן ששמאי צריך להגיע ולבחון את המצב מקרוב.

החניון המוצף ברחובותצילום: באדיבות אתר BE106

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker