טרכטנברג: אין היגיון בהעלאת מסים כעת

טרכטנברג, שהצטרף באחרונה לרשימת המחנה הציוני כמועמד לתפקיד שר האוצר, מכין את התוכנית כדי שתשמש בסיס לעבודת הממשלה

צבי זרחיה

צמצום האי־שוויון, בין השאר באמצעות שינויים במבנה המס והקצבאות, הנעת צמיחה מכלילה והורדת מחירי הדיור והמזון - אלה היעדים המרכזיים שקובע פרופ' מנואל טרכטנברג בתוכנית כלכלית־חברתית שיציג בקרוב.

טרכטנברג, שהצטרף באחרונה לרשימת המחנה הציוני (האיחוד בין העבודה והתנועה) כמועמד לתפקיד שר האוצר, מכין את התוכנית לבקשת יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ יצחק הרצוג, כדי שתשמש בסיס לעבודת הממשלה, אם זו תורכב על ידי הרצוג. גיבוש התוכנית נעשה בהתייעצות עם בכירים במגזר הציבורי והעסקי. טרכטנברג צפוי להיות מוצב במקום גבוה ברשימת המחנה הציוני לכנסת - כנראה במקום השביעי (השמור כיום למזכ"ל המפלגה, ח"כ חיליק בר) או 11 (שאיושו ייקבע על ידי הרצוג).

בתוכנית שמגבש טרכטנברג יוצגו כלים להגברת אחריות המדינה לאספקת שירותים חברתיים כמו בריאות, תחבורה וחינוך מחד גיסא, ולקידום רפורמות להגברת תחרות בשווקים מאידך גיסא. עוד מבקש טרכטנברג לשפר את הטיפול בחילוץ מעוני ובהבטחת חיים בכבוד לקשישים, וכן לבצע רפורמה במגזר הציבורי כדי להביא לשיפור השירות לאזרח, לצמצום הביורוקרטיה ולמיקוד הרגולציה.

בחירות 2015 מפלגת העבודהצילום: מוטי מילרוד

טרכטנברג דיבר באחרונה בכנס לשכת המסחר חיפה והצפון: "בעמל רב הגענו לגודל תקציב ממשלה סביר - אם כי יש דעה שסבורה שקיצצנו יותר מדי - ולרמת מיסוי המתאימה לו. אין צורך ואין היגיון כלכלי להעלאת מסים בעתיד הנראה לעין, בטח לא לאור העובדה שהמשק נמצא בהאטה. אמרתי את זה הרבה פעמים: לא אתן יד להגדלת שיעורי מס ההכנסה השוליים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker