התראת קרה לסוף השבוע; נזקי קרה בעשור האחרון הסתכמו בחצי מיליארד שקל

בעקבות הסערה: 100 תלונות חדשות על פגיעה בגידולים חקלאיים

אורה קורן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ביממה האחרונה נוספו כמאה תלונות על פגעי מזג אוויר בחקלאות, לעשרות התלונות שהגיעו מתחילת הסערה אתמול (ד'), כך נמסר מחברת הביטוח מנזקי טבע לחקלאות, קנט. בחברה מציינים, כי לא מדובר בהיקף גבוה יחסית של פגיעה. עם זאת, הזהירו בחברה מקרה שצפויה בסוף השבוע, שנזקיה לחקלאות עלולים להיות גדולים מאלה של הסערה.

היום הוציאה קנט התראה לכלל מבוטחיה מפני קרה שצפויה בסוף השבוע. הנחיות ההתגוננות כוללות בקרת טמפרטורה מוקפדת בחממות ומבנים, או שימוש בהצללחה וביריעות פלסטיק בשטחים פתוחים.

מנכ"ל קנט, דודי גינזבורג, אמר כי על פי נתוני החברה, בעשר השנים האחרונות היא שילמה לחקלאים כחצי מיליארד שקל בגין נזקי קרה בלבד, כרבע מהיקף הנזקים שנגרמו לחקלאים עקב נזקי טבע. בשנת 2014 לבדה שולמו לחקלאים מעל לכ-60 מיליון שקל עקב נזקי קרה. מעבר לנזקים המיידים שלהם גורמת הקרה, יש לה גם השלכות ארוכות טווח בפגיעה בהיקף והתפתחות הגידולים.

בהתראה שהוציאה קנט לחקלאים, הופנו המגדלים להנחיות התגוננות מפני קרה, שפורסמו על ידי האגף לשימור קרקע במשרד החקלאות. בהנחיות אלו מפורטים סוגי הקרה השונים משמעותם והדרכים בהם יכולים המגדלים לנסות ולמזער את הנזק בבתי צמיחה ובתי רשת.

חממות שניזוקו מהסערהצילום: בני בלייר/קנת

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker