ועדת הבחירות לא תוציא צו מניעה נגד העברת 12.8 מיליון ש' להתנחלויות

סתיו שפיר: "בעוד שמפעל פרי גליל משווע ל-9 מיליון שקל, הממשלה מנצלת את צינור ועדת הכספים להעברות פוליטיות של מילארדי שקלים" ■ היועמ"ש אישר בסמס העברת 85 מיליון שקל לשטחים דרך החטיבה להתיישבות

צבי זרחיה

ועדת הבחירות המרכזית בראשות השופט סלים ג'ובראן החליטה היום (ג') למחוק את עתירתה של ח"כ סתיו שפיר (עבודה) להוצאת צו מניעה נגד העברת 12.8 מיליון שקל להקמת אתר מבקרים בברקן.

העתירה נמחקה לנוכח העובדה שהעברת הכספים לא תתבצע בקרוב בשל אי קבלת אישורו של היועץ המשפטי לממשלה. סגנית הממונה על התקציבים באוצר, יעל מבורך הסבירה כי ממילא תקציב המדינה מתנהל החל מה-1 בינואר לפי תקציב חודשי המבוסס על שנת 2014 בתוספת עליית המדד ובשל כך, האוצר לא מבצע וגם לא מגיש עוד לוועדת הכספים פניות לשינויים בתקציב עד לאישורו בקריאה השנייה והשלישית של תקציב 2015.

ח"כ סתיו שפיר בוויכוח עם יו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינסקיצילום: אוליבייה פיטוסי

שפיר ביקשה לעצור גם את ביצוע החלטת הוועדה מלפני שבועיים להעברת 85 מיליון שקל לשטחים באמצעות החטיבה להתיישבות. ואולם, בעניין זה הוסבר כי ניתן לכך אישור של היועץ המשפטי לממשלה. עם זאת, בדיון התברר כי האישור של היועץ נעשה לא באמצעות העברת מסמך רשמי, אלא דרך במסרון בסלולר ושיחות טלפון.

השופט ג'ובראן העיר על כך במהלך הדיון ושפיר אמרה כי: "נתניהו וסלומינסקי חשבו שיוכלו להפוך את כספי המיסים שלנו לקופה קטנה לקידום מקורבים, חלוקת ג'ובים ושוחד פוליטי. כבר שנתיים שאני נלחמת יום יום בשחיתות הזו, שנערכת לאור יום ובחסות המדינה, וסוף סוף אנחנו מצליחים לנקות את המנגנון המופקר הזה ולהציל את כספי הציבור".

היא הוסיפה כי "בכוונתנו לעצור גם 85 מיליון שקל נוספים ששייכים לציבור כולו, ולא רק לציבור המקורבים לנתניהו וסלומינסקי. בעוד שמפעל פרי גליל משווע ל-9 מיליון שקל, הממשלה מנצלת את צינור ועדת הכספים להעברות פוליטיות.

השופט ג'ובראן צילום: תומר אפלבאום

עוד אמרה שפיר כי "השיטה שחשפה פרשת ישראל ביתנו מתחילה בוועדת הכספים, כשמיליארדי שקלים מכספי הציבור מועברים בחשאי ליעדים נסתרים ללא דיווח וללא פיקוח. בכל יום מתגלה מידע נוסף על המנגנון שאני נלחמת בו בוועדת הכספים מזה שנתיים, ועל האופן בו מוזרמים כספים למקורבים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker