נתניהו: אקדם חוק נגד הדחת רה"מ; כחלון: "כולנו" תשתלט על מינהל מקרקעי ישראל

בנאום מלא בוז ולעג ללבני והרצוג, פתח הערב נתניהו את קמפיין הבחירות של הליכוד ואמר כי בכוונתו לשוב ולקדם את החוק לשינוי שיטת הממשל ■ כחלון בכנס בגליל: "רק אם המינהל יהיה בידינו נוכל להוריד את מחירי הדיור"

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח הערב (שני) את קמפיין הבחירות של הליכוד ואמר כי בכוונתו לשוב ולקדם את החוק לשינוי שיטת הממשל, שימנע הדחת של ראש ממשלה מכהן. הוא צפוי להתנות חבירה לממשלתו בכך ששותפיו הפוטנציאליים יתמכו בקידום החוק שיבטיח שהממשלה והעומד בראשה ימשלו באופן יציב במשך ארבע שנים וכמעט שלא יהיה אפשר להפיל אותם באמצע הקדנציה. מקורות בסביבת נתניהו אמרו שהחוק יוצג בתוך מאה ימים מיום כינון הממשלה החדשה בראשותו.

בנאום מלא בוז ולעג להרצוג וללבני אמר נתניהו "אני רק מבקש לשאול אתכם: הם אלה שישמרו על ביטחונם של אזרחי ישראל? הם יעמדו מול חמאס?", שאל, "מול חיזבאללה, מול איראן? הם לא יעמדו בלחצים בינלאומיים אפילו רגע אחד. אני אגיד לכם גם למה: לא רק כי הם חלשים, גם משום שהם רוצים להיכנע. הלא הם רק רוצים לסגת ולוותר. זוהי דרכו של השמאל זה 20 שנה

הצגת רשימת הליכוד לבחירות נערכה על רקע סערת ספירת קולות הפריימריז שנמשכה גם היום. חבר ועדת הבחירות של הליכוד, מיכאל פואה, שיגר היום מכתב נוקב לחברי הוועדה לאור התקלות בספירת הקולות במפלגה. פואה, המקורב לח"כ משה פייגלין, מאשים במכתב כי נתניהו, הורה להוציא את משקיפי הוועדה מן הקלפיות בכל רחבי הארץ בליל הבחירות ובכך מנע פיקוח על תוצאות ההצבעה.

נתניהו במסיבת עיתונאים בשבוע שעברצילום: תומר אפלבאום

במקביל לנתניהו, יו"ר מפלגת "כולנו", השר לשעבר משה כחלון, נאם הערב בכנס מדע המדינה במכללה האקדמית גליל מערבי שם אמר כי "מפלגת כולנו הציבה לעצמה מטרה - שמנהל מקרקעי ישראל יהיה בידיה. רק אם המנהל יהיה בידינו נוכל להוריד את מחירי הדיור - יש לנו תכניות מפורטות איך לעשות זה".

"דירות לזוגות צעירים הן עוגן כלכלי וחברתי. בשביל לטפל בהזנחת שוק הדיור צריך לטפל במונופול מנהל מקרקעי ישראל", אמר כחלון. כמו כן הוא התייחס למעמדן של עיירות הפיתוח ואמר כי "כבר 67 שנים קוראים לעיירות פיתוח - עיירות פיתוח. איך יכול להיות שהעיירות הללו בפיתוח כבר 67 שנים? איזה סטארט אפ לוקח לפתח 67 שנים? נכשלנו בפיתוח הפריפריה. הגיע הזמן לבצע השקעות אמתיות שיביאו למקומות תעסוקה ושכר הוגן.

כחלק מתעמולת הבחירות ציין כחלון כי "במנהיגות הניסיון משחק תפקיד ומנהיגות נבחנת בעשייה. הפוליטיקה היא לא תנועת נוער ולא ישיבת הסדר היא מקום שצריך בו מנהיגות חזקה ואמיצה".

משה כחלוןצילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker