הירידה במחירי הדלק לא תוזיל את מחירי הנסיעה בתחבורה הציבורית

כך לפי הסקירה השבועית החדשה של הכלכלן הראשי באוצר ■ עוד צויין כי ישראל תחסוך 4.7 מיליארד דולר, 1.7% תוצר, ב-2015 מההוזלה

מוטי בסוק
מוטי בסוק

הירידה הגדולה במחירי הנפט בחצי השנה האחרונה, ירידה של 50 דולר לחבית נפט מסוג ברנט, לא צפויה להוריד את מחירי התחבורה הציבורית בחודשים הקרובים. זאת, כיוון שהמחירים צמודים למדד המחירים לצרכן, שבו לא נרשם כל שינוי משמעותי באחרונה, ולא צמודים למחירי הדלק - כך קובעת הסקירה השבועית החדשה של הכלכלן הראשי במשרד האוצר, יואל נוה, שפורסמה היום.

הסקירה מציינת כי עד לירידת מחירי הדלק היתה ההוצאה החודשית הממוצעת של משק בית בישראל לדלק 460 שקל, אם למשק הבית לא היה רכב, ו-680 שקל בממוצע, אם למשק הבית היה רכב.

החיסכון הממוצע של משק בית בגין ירידת מחירי הדלק, אם זו תימשך, תהיה בשנה הקרובה 80 שקל למשק בחודש. החיסכון יהיה גדול יותר ככול שמשק הבית מבוסס יותר. כך, משק בית בעשירון העליון יחסוך 123.3 שקל בחודש בגין ירידת המחירים, משק בית בעשירון התשיעי יחסוך 107.6 שקל, משק בית בעשירון השני יחסוך 56.1 שקל בחודש ומשק בית בעשירון הראשון יחסוך רק 35.9 שקל בחודש.

תחבורה ציבורית, ארכיוןצילום: תומר נויברג / ג'יני

לפי הסקירה, הירידה הדרמטית במחירי הדלק בעולם היא בשורה חיובית לישראל, שהיא יבואנית דלק נוזלי. הירידה תתרום להאטת האינפלציה, בשל ירידה במחירי הדלק, החשמל והמים, תוריד את יוקר המחיה, תגדיל את הצריכה הפרטית, תעלה את רמת החיים ותגדיל את הצמיחה. בנוסף, הרווחיות של חברות ישראליות תגדל. זאת, מפני שהירידה במחירי הדלק צפויה להאיץ את הצמיחה העולמית והסחר העולמי. גם היצוא הישראלי עשוי לגדול.

הסקירה של נוה קובעת כי ירידה של 10 דולר במחיר חבית נפט מורידה את קצב האינפלציה בישראל ב-0.4%. הירידה של מחיר חבית ברנט ב-50 דולר תוריד אפוא את האינפלציה בישראל, אם ירידת מחירי הדלק תישמר, ב-2.0% במצטבר.

ההוצאה הכוללת של מדינת ישראל על יבוא דלק נוזלי צפויה לרדת ב-2015, לפי הערכות האוצר, ב-4.7 מיליארד דולר, שהם 1.7% תוצר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker