יו"ר ועדת הכספים סלומינסקי: לא מתנצל על הדאגה לתושבי השטחים

בסרטון שהפיץ הערב הח"כ הוא מתגאה בהעברות הכספים שאישרה הוועדה בקדנציה היוצאת לתושבי יהודה ושומרון תוך שהוא מותח ביקורת על השמאל הישראלי

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
צבי זרחיה

יו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) הפיץ הערב תשדיר למתפקדי הבית היהודי שבו הוא מתגאה בקדנציה היוצאת לתושבי השטחים. התשדיר נשלח לקראת הפריימריז ב"הבית היהודי" שיערכו ביום רביעי הבא.

"אני לא מתנצל על דאגה לכלל תושבי ישראל ולא מתנצל על דאגה גם לתושבי יהודה ושומרון וילדיהם", אומר סלומינסקי.

בתשדיר נראה סלומינסקי כשהוא יושב בראש שולחן ועדת הכספים ומעביר הצבעות במספר נושאים. כשהוא שואל לדוגמא מי בעד העברת חוק הריכוזיות; מי בעד העברת 5.7 מיליארד שקל למערכת הבריאות ומי בעד העברת 1.9 מיליארד שקל לעוטף עזה - ההצבעות מאושרות כולן.

לבסוף שואל יו"ר הוועדה, מי בעד העברת 12.5 מיליון שקל למיגון אוטובוסים ביהודה ושומרון - וזוכה לקריאות בוז. "אתם צודקים", אומר סלומיסקי, "זה לא מספיק להגן על הילדים, אבל תראו את השמאל - עד כדי כך שאפילו להגן על הילדים הם לא מוכנים כי הילדים מתגוררים ביהודה ושומרון".

בקדנציה היוצאת הגדילה ועדת הכספים במאות אחוזים את תקציבה של אשר בונה ישובים גם מעבר לקו הירוק. לפני שבועיים אישרה ועדת הכספים העברת 12.8 מיליון שקל שמעבר לקו הירוק. נציגי האוצר הודיעו כי מאחר שטרם ניתן אישור להעברת הכספים הללו על ידי היועץ המשפטי לממשלה אזי הסכום לא יועבר.

במהלך הישיבה פרץ עימות כשסלומינסקי הבין מנציגי האוצר ומשרד רה"מ שיש אישור של היועץ המשפטי לממשלה ואח"כ התברר שאין אישור. כתוצאה מכך התנצל סלומינסקי בפני הח"כים.

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ סלומינסקיצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker