העוצמה של אלכס ויז'ניצר: מה אפשר ללמוד מרשימת הנוכחים בחתונת בנו

פוליטיקאים ואנשי עסקים בכירים כיבדו בנוכחותם ב-2010 את חתונת בנו של אלכס ויז'ניצר, אחד החשודים המרכזיים בפרשת ישראל ביתנו ■ מי היה ברשימת המוזמנים?

TheMarker Online

הזמן: יוני 2010. המקום: מרכז האירועים Avenue בקריית שדה התעופה. האירוע: חתונתו של דן ויז'ניצר, בנו של אלכס ויזניצ'ר, לשעבר מנכ"ל מעצ ויו"ר דירקטוריון מקורות, המכהן כיום כיו"ר נתע הממשלתית.

ויזניצ'ר, המקורב לשר החוץ אביגדור ליברמן ולסגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום, נעצר בשבוע שעבר במסגרת פרשת השוחד בישראל ביתנו. הוא חשוד בתיווך למתן שוחד לכאורה מהשלטון המקומי לפאינה קירשנבאום, סגנית שר הפנים.

את החתונה כיבדו בנוכחותם שורת אישים בכירים במשק, אנשי עסקים לצד פוליטיקאים, שאינם חשודים בדבר - אך אלה יכולים להעיד על מידת כוחו ועוצמתו של ויז'ניצר, ורמת החיבור שלו למוקדי כוח במשק.

כך, באירוע נכחו לא פחות משמונה שרי ממשלה, ולא רק אלה שמטעם ישראל ביתנו, דוגמת ליברמן, יצחק אהרונוביץ' ועוזי לנדאו. במקום נצפו עוד שרי הליכוד יובל שטייניץ, ישראל כ"ץ, גדעון סער וגלעד ארדן - כשאת הברכות תחת החופה תיכננו לשאת יצחק (בוז'י) הרצוג ואריה דרעי. זאת, לעיני יו"ר ההסתדרות דאז, עופר עיני, שישב בקהל לצדם של מנכ"לי משרד התחבורה לשעבר גדעון סיטרמן ויעקב גנות, מנכ"ל בטר פלייס ישראל באותה עת משה קפלינסקי, קובי מור מנכ"ל רשות שדות התעופה לשעבר, יצחק (חקי) הראל מנכ"ל רכבת ישראל דאז, אהוד סביון מנכ"ל דרך ארץ, יו"ר חברת חשמל היום יפתח רון טל, מנכ"ל חברת נמלי ישראל שלמה בריימן ואפילו הכדורגלן לשעבר איציק זוהר.

דן ויז'ניצר, אגב, בחר בעיסוק קרוב לזה של אבא, פיסית לפחות. כפי שפורסם הבוקר בתחקיר TheMarker על מקורות ייזום, במקביל לכהונת אביו כיו"ר דירקטוריון מקורות, פתח ויז'ניצר הבן חברת ייעוץ פרטית. את משרדיה הוא מיקם 600 מטר מלשכתו של האב ברחוב לינקולן בתל אביב.

אלכס ויז'ניצר
ויז'ניצרצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker