"13 מיליון שקל התגלו בחשבונו של מקורב לליברמן, 2 מיליון בחשבון של קירשנבאום"

מקורבו של ליברמן, הלוביסט ישראל יהושע, הוא אחת הדמויות החזקות בסניף הליכוד בי-ם - ולו קשרים הדוקים בשלטון המקומי, במגזר העסקי ובעולם הספורט

TheMarker Online
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

התפתחות חדשה בפרשת ישראל ביתנו. רשת ב' דיווחה הבוקר כי חוקרי המשטרה גילו 13 מיליון שקל בחשבון הבנק של אחד החשודים, הלוביסט ישראל יהושע, המקורב ליו"ר המפלגה אביגדור ליברמן. 

כמו כן התגלו שני מיליון שקל בחשבונות הבנק של סגנית שר הפנים, פאינה קירשנבאום, ושל בעלה.

על פי הדיווח, החקירה גם מעלה חשד שמקופתה של ישראל ביתנו הועברו תקציבים ומשכורות פיקטיביות לעמותות ולאנשים.

קירשנבאום ידועה בקשריה ההדוקים עם לוביסטים מחברות שונות. ישראל יהושע, מוותיקי סניף ירושלים בליכוד, נהפך כאמור בשנים האחרונות למקורב מאוד לליברמן. הוא לא החזיק אמנם באישור כניסה לכנסת, אך עוסק בלובי שנים רבות, כולל בקדנציה האחרונה, שבה נראה פעמים רבות בסביבת אנשי ישראל ביתנו. יהושע חשוד בקשירת קשר לקבלת כספים מתקציב המדינה במרמה ובתיווך למתן שוחד.

הלוביסט ישראל יהושעצילום: ניר קידר

כוחו הרב של יהושע, החובש כיפה ומתגורר בירושלים, מוסבר בכך שהוא נחשב במשך שנים לאחת הדמויות החזקות בסניף הליכוד בירושלים, לשר יובל שטייניץ ולשרים נוספים. בעבר נחשב למקורב לראש הממשלה נתניהו.

מקורות המקורבים לישראל ביתנו אומרים שבזכות הקרבה לליברמן, היה קשה מאוד לסרב ליהושע. ליהושע היתה גם השפעה בקרב בכירים במפלגת קדימה, לנוכח העובדה שחלקם הגיעו מהליכוד, ויש לו קשרים רבים עם דמויות מפתח בשלטון המקומי, בעולם הספורט, במגזר העסקי ועוד.

יהושע משמש בכנסת לוביסט של המועצה האזורית תמר, שהעומד בראשה, דב ליטבינוף, נעצר גם הוא. ליטבינוף חשוד לכאורה בקשר לקבלת תקציב מהמדינה במרמה. לפי החשדות לכאורה, במסגרת הקשר הזה ולשם קיומו נתן שוחד בכמה הזדמנויות בתמורה לקבלת תקציבים.

בעבר דווח כי יהושע פעל עבור מינהלת הליגה בכדורסל, שם היו"ר, אבנר קופל, נמצא גם כן בין העצורים בפרשה. במערכת הפוליטית רווחו אז הערכות שיהושע היה בין אלה שסייעו לו להשיג הסכם חסות של הפיס למשחקים בסכום משמעותי יותר ממה שהציע הטוטו. קופל חשוד לכאורה במתן שוחד, קבלת דבר במרמה ורישום כוזב במסמכי תאגיד. לפי החשד, קיבל כספים במרמה מכספי ישראל ביתנו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker