האוצר: ועדת הכספים לא תדון יותר בהעברות תקציביות עד אישור תקציב 2015

ההחלטה התקבלה עקב עתירה שהגישה ח"כ סתיו שפיר על העברה לא חוקית של 13 מיליון שקל להתנחלות ברקן, שאושרה בוועדת הכספים

צבי זרחיה
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

משרד האוצר הודיע בסוף השבוע לוועדת הבחירות המרכזית כי לא יועברו עוד כספים לשינויים בתקציב המדינה, הטעונים את אישור ועדת הכספים, עד לאישור התקציב ל–2015. ההחלטה התקבלה בעקבות עתירה שהגישה לפני שבועיים ח"כ סתיו שפיר (עבודה) נגד ראש הממשלה ושר האוצר, בנימין נתניהו, ויו"ר ועדת הכספים, ניסן סלומינסקי (הבית היהודי), לוועדת הבחירות המרכזית, שבו דרשה לבטל העברה תקציבית של 13 מיליון שקל להתנחלות ברקן, שהועברה בוועדת הכספים שלא כחוק.

מדובר בהעברת כספים שביקש האוצר, שנועדה להקמת מרכז מבקרים באזור, שאושרה בוועדת הכספים - לפני אישורו של היועץ המשפטי לממשלה. מחר צפוי להתקיים בוועדת הבחירות דיון נוסף בעקבות עתירתה של שפיר על 85 מיליון שקל שהובטחו לראשי מועצות אזוריות מיהודה ושומרון, שחלקם נמצאים בחקירות המשטרה בימים אלה.

צילום: מיכל פתאל

שפיר אמרה לאחר הודעת משרד האוצר על ביטול העברת הכספים כי "הצלחנו לעצור שוחד פוליטי שנעשה לאור היום. באופן מיידי יבוטלו 13 מיליון שקל שתוכננו לעבור ליהודה ושומרון כדי לקנות קולות בפריימריז בליכוד ובבית היהודי".

לדבריה, "השיטה שחשפה פרשת ישראל ביתנו מתחילה בוועדת הכספים, כשמיליארדי שקלים מכספי הציבור מועברים ליעדים נסתרים ללא דיווח וללא פיקוח".

שפיר העריכה כי "פרשת ישראל ביתנו תתרחב למפלגות נוספות בקואליציה, והגיע הזמן שנפתלי בנט יגיב לפרשה ויסביר באיזו זכות הוזרמו עשרות מיליונים לעמותות של הבית היהודי".

סלומינסקי מסר: "מדהים איך שפיר גונבת לעצמה קרדיט על מימוש פשוט של חוק התקציב האוסר העברות תקציביות כשאין למדינה תקציב מאושר. היא סבורה כנראה שמתפקדי העבודה הם טיפשים ולא מבינים שהיא לא נקפה אצבע בסוגיה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker