לפיד נגד פייסבוק: "זה הכי 2013 - הדברים המעניינים קורים בווטסאפ"

לפיד גם הציג עיתון שיהיה חלק מהקמפיין של יש עתיד ■ כותרת העיתון, שמעוצב בדומה ל"ידיעות אחרונות": "התקציב החברתי יצא לדרך"

צבי זרחיה

יאיר לפיד, שר האוצר לשעבר שהירבה להשתמש ברשת החברתית פייסבוק כפלטפורמה להעברת מסריו, החליט להשתמש בווטסאפ במערכת הבחירות הנוכחית.

בסטטוס שפירסם אתמול לפיד - כמה אירוני - בפייסבוק הוא כותב: "פייסבוק זה הכי 2013. בבחירות 2015, הדברים המעניינים באמת קורים ב-Whatsapp". הסטטוס של לפיד בפייסבוק מלווה בסרטון הדרכה שמתאר כיצד ניתן לעקוב אחרי מסרי מפלגתו בווטסאפ. בנוסף, החל לפיד לפית את מסריו גם בטוויטר.

לפיד לא מסתפק באינטרנט ובדיגיטל, והציג היום עיתון שמהווה חלק מהקמפיין של יש עתיד. כותרת העיתון, שמעוצב באופן דומה מאוד ל"ידיעות אחרונות", היא "התקציב החברתי יצא לדרך", ולפיד מצוטט: זה תקציב שהולך לשנות את המדינה. במרכז העמוד הראשון תמונת שלחן הממשלה במליאת הכנסת.

העיתון של יש עתיד. צילום מסך

לפיד כתב שם מאמר תחת הכותרת "תקציב חברתי אמיתי". כותרות אחרות בעמודו הראשון של העיתון: העלאת קצבה ל-190 אלף קשישים, 4 מיליארד שקל למערכת הבריאות, 240 אלף שקל הנחה בדרך לזוגות הצעירים (הכוונה להטבת מע"מ אפס) ומורה לכל 20 תלמידים". בתחתית העמוד הראשון מודעת בחירות "ככה היתה צריכה להתחיל 2015. ב-17.3 ממשיכים בכל הכוח. יש עתיד".

כזכור, מדובר בהצעת תקציב שהוגשה על ידי לפיד כשר אוצר שאושרה בקריאה הראשונה והוקפאה בגלל הקדמת הבחירות. לפיד התגאה בהציגו את הצעת התקציב החברתי הכולל בין היתר תוספות תקציב לבריאות, לרווחה, לחינוך ועוד.

לפיד ציין כי "כותרת העיתון הייתה צריכה לבשר הבוקר על התקציב הכי חברתי שעבר פה בשנים האחרונות - תקציב ללא העלאת מסים, שיש בו רפורמות להגברת השקיפות, בין היתר בקק״ל ובחברות הממשלתיות, תקציב שיש בו תוספות של יותר מ-10 מיליארד שקל לשירותים החברתיים, ושמטפל בהורדת יוקר המחיה ובהורדת מחירי הדיור" . 

לפיד יצא לשטח וחילק את העיתון לעוברים ושבים יחד עם צעירי יש עתיד ופעילים נוספים.

אתמול החריף לפיד ב"נאום הגלידה" את הטון נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו,  יו"ר המחנה הציוני ח"כ יצחק הרצוג ושר השיכון אורי אריאל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker