יאיר לפיד: "נפתלי בנט - עלייך להדיח את אורי אריאל"

יו"ר מפלגת יש עתיד: "שחיתות זה להזמין הביתה גלידה פיסטוק על חשבון הציבור"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

"נפתלי בנט, אני קורא לך מפה להפגין מנהיגות ועל הסיפור הזה להדיח את אורי אריאל באופן מיידי מהרשימה. מי שעושק את עניי ישראל ומעביר את הכסף למקורבים לא צריך להיות במפלגה שמדברת על ערכים יהודים", כך אמר היום יאיר לפיד בישיבת ראשי המטות של מפלגתו "יש עתיד" בתל אביב.

לפיד גם תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי "שחיתות זה להזמין הביתה גלידה פיסטוק על חשבון הציבור, ולהעביר ריהוט גן לווילה בקיסריה, ולבקש שישלמו לך את המים של הבריכה, ולהיאבק על זה שיקנו לך מטוס".

לפיד התייחס לפריימריז בליכוד ויצא באופן תקיף כנגד תרבות המאעכרים, סגירת הג'ובים, קבלני הקולות ומרכזי המפלגות: "תחזירו לנו את המדינה, מושחתים! אנשים יושבים בבית ולא מאמינים. בכל פעם שאמרנו להם שאנחנו לא ניתן להם להעביר כסף לחברים שלהם, לקומבינטורים שלהם, לקבוצות האינטרסים שלהם, הם אמרו שאנחנו לא מבינים בפוליטיקה. אנחנו מבינים יופי בפוליטיקה, זו לא פוליטיקה, זו שחיתות. הם גנבו לנו את המדינה ואנחנו פה כדי לקחת אותה בחזרה. תחזירו לנו את המדינה, מושחתים!".

לפיד הוסיף כי מפלגת הליכוד של היום מביישת את הערכים ואת הדמויות שעל בסיסם הוקמה "אתמול היו פריימריס בליכוד – יש לכם ספק, יש למישהו ספק, שבגין לא היה נבחר אתמול בפריימריז בליכוד? הם היו זורקים אותו הביתה. הליכודניקים הוותיקים מתביישים. אדוני ראש-הממשלה, הליכודניקים של פעם, של בגין, לא מבינים מה קרה למפלגה שלהם. הם לא מבינים את הנהנתנות הזו, את הניתוק המוחלט מהעם.

הם לא מבינים למה המדינה צריכה להחזיק לך שלושה בתים. הם לא מבינים למה יו"ר המפלגה של שמיר ובגין לא יכול לטוס ללונדון, חמש שעות טיסה, אם לא מסדרים לו מיטה במטוס. זה לא הליכוד. זו ירידה מהפסים. זו שחיתות".

במקום לנהל את הכלכלה, במקום לנהוג באחריות- "שימנתם" במיליארדים ראשי רשויות מהליכוד, וקומבינטורים מהליכוד,וחברי מועצה מהליכוד, וראשי סניפים מהליכוד וראשי ישיבות וועדי עובדים".

בתוך כך התייחס לפיד לגילויי השחיתות גם במפלגות האחרות ואמר: " שחיתות זה להבטיח לחרדים לבטל את השיוויון בנטל ולהחזיר את המיליארדים לתקציבי הישיבות. הליכוד כבר הבטיח להם את זה והעבודה – שלדיראון עולם נזכור לה שלא הצביעה בעד השיוויון בנטל רק כדי להתחנף לעבריין המורשע אריה דרעי – גם היא כבר הבטיחה להם את זה.

"למה אתם חושבים שהם זינקו ועשו הכל כדי לעצור אותנו כשניסינו להעביר חוק שהיה מבטיח שקיפות בחטיבה להתיישבות? למה אתם חושבים שהיחידה הארצית לחקירת שחיתות של המשטרה פשטה אתמול על משרדי החטיבה להתיישבות? כי השחיתות נמשכת. כי מאחורי החיוך של בנט מסתתרת מפלגה סקטוריאלית שדואגת רק לעצמה ולהתנחלויות שלה ולמוסדות שלה ולישיבות שלה".

*לפיד תקף את התנהלות ראש הממשלה נתניהו והאשים כי נתניהו משתמש בכספי הציבור כאילו הם נמצאים בעובר ושב הפרטי שלו: *"אדוני ראש הממשלה, במדינה שבה יש את הפערים החברתיים הכי גדולים בעולם המערבי, שבה מעמד הביניים לא גומר את החודש והעניים לא מתחילים אותו, מטוס פרטי זו שחיתות. אתה שכחת כנראה שהכסף הזה לא שלך. הוא של אזרחי ישראל. ומי שלוקח כסף מהחינוך והבריאות והרווחה ומבזבז אותו לצרכים הפוליטיים של עצמו, הוא מושחת".

ממטה ההסברה של הליכוד נמסר בתגובה להאשמות לפיד כי: ״אין תופסים מפלגה בלתי רלוונטית בשעת צערה. ללפיד מזמן אין עתיד״.

מלשכת השר אורי אריאל מסרו בעקבות דברי לפיד: ״לפיד שגרם נזק לכלכלת ישראל ופעל נגד הדיור הציבורי הוא האחרון שיכול להטיף מוסר למישהו. הטוקבקיסט לפיד התנגד ועיכב את הפעלת חוק המכר לזכאי הדיור הציבורי, גיבה את פקידי האוצר שהתנגדו לפניית השר אריאל להגמשת הקריטריונים לזכאים, התנגד להעלאת שכר דירה ריאלי לזכאים, התנגד לפרוייקט שיקום שכונות ועיכב את תוכנית מחיר מטרה בגלל אגו פוליטי. לפיד שיודע שאף דירה מהדירות שהוזכרו בכתבה לא נמכרה כלל, נוהג כאחרון הפופוליסטים תוך הסתמכות על כתבה מגמתית ומלאת סילופים שנועדה לפגוע פוליטית בבית היהודי ובשר אריאל בפרט״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker