פרשת ישראל ביתנו: עובדים באוצר מסרו מידע לחוקרי להב 433

עובדים בדרג הבינוני והנמוך באוצר בשני אגפים, אגף התקציבים ובאגף החשב הכללי, סייעו למשטרה במהלך הימים האחרונים

מוטי בסוק

עובדים בדרג הבינוני והנמוך באוצר בשני אגפים, אגף התקציבים ובאגף החשב הכללי, סייעו למשטרה במהלך הימים האחרונים, בחקירת פרשיות השוחד לכאורה הקשורות במפלגת ישראל ביתנו.

חוקרי המשטרה מיחידת להב 433, שהגיעו לאוצר ביקשו לקבל פרטים על כל העברות הכספים של האוצר בשנים האחרונות, במסגרת מה שמכונה הכספים הקואליציוניים, לפרויקטים שעליהם המליצה סיעת ישראל ביתנו. החוקרים קיבלו מסמכים ומידע מדויק מדויק על העברת הכספים. החוקרים גם ביקשו מידע וקיבלו אותו על כול הקשור בהידברות ומנגנון העברת הכספים הקואליציוניים ועל דרך רישומם, ועל אפשרויות האוצר לעקוב אחרי תנועת הכספים.

המשטרה זכתה לשיתוף פעולה מלא מצד אנשי האוצר. חוקרי להב קיימו את הדיאלוג עם דרג בינוני ונמוך באגפי התקציבים והחשב הכללי, רכזים ורפרנטים. גורמים בכירים בפקידות הממשלתית במספר משרדי ממשלה העוקבים אחרי פרשת השוחד לכאורה של ישראל ביתנו סבורים כי לאחר הבחירות וכינון הכנס החדשה יהיה הכרח בשינוי חקיקה בכל מה שקשור לכספים הקואליציוניים, ואולי אף לביטולם המוחלט, כדי למנוע את תופעות השוחד לכאורה שנקשרות בשבועות האחרונים בסיעת ישראל ביתנו. אותם גורמים מזכירים כי אביגדור ליברמן, העומד בראש סיעת ישראל ביתנו, נמנע בראשית דרכו הפרלמנטרית מלדרוש כספים קואליציוניים לסיעתו, וכנראה ידע למה.

מרכז מולד העביר אתמול בלילה למשטרה חומרים ומסמכים שאסף בשנים האחרונות בכול הקשור לחטיבה להתיישבות בהסתדרות הציונית ובעיקר בקשריה עם מפלגת ישראל ביתנו. בספטמבר האחרון התריע מכון המחקר מולד על אי סדרים לכאורה וניגודי עניינים חמורים בכל הקשור לתקציב החטיבה להתיישבות. מהניתוח של תקציב החטיבה, שנעשה במכון מולד, עולה לכאורה כי החטיבה להתיישבות בהסתדרות הציונית הפכה לצינור חשאי להזרמת כספי ציבור לעמותות פרטיות העוסקות בפעילות פוליטית ובהחזרה בתשובה ומקיימות זיקה ברורה לבית היהודי.

קירשנבאום בהצגת קמפיין הבחירות של ישראל ביתנו, אתמולצילום: דודו בכר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker