אחרי 41 שנה: הפנסיה שיקבל ח"כ מאיר שטרית

חבר הכנסת הפורש יקבל גם דמי הסתגלות חד-פעמיים בסך 234 אלף שקל ומענק של עשרות אלפי שקלים

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הח"כ הפורש מאיר שטרית (התנועה) יקבל גמלה חודשית מהמדינה בסך 42,301 שקל ברוטו בחודש. הגמלה היא בגובה משכורת חודשית של שר בממשלה. שטרית, 66, יקבל גם דמי הסתגלות חד־פעמיים מהכנסת בסך 234 אלף שקל. כמו כן יקבל שטרית כ–10,000 שקל בשנה לכל ימי חייו לצורך כיסוי הוצאות טלפון ועיתון.

שטרית מכהן בשירות הציבורי 41 שנה. ב–1981 נבחר לכנסת, ושימש לסירוגין שר וחבר כנסת. נוכח הוותק הרב שלו בשירות הציבורי, יקבל שטרית מענק של עשרות אלפי שקלים בגין "שנים עודפות" - כלומר שנות עבודתו בשירות הציבורי מעבר ל–35 שנה.

כתבות נוספות ב-TheMarker

מה בדיוק עושים בקק"ל רנית קירשנבאום וחתנה של פאינה קירשנבאום?

יש לכם אייפון? זה מה שאפל מסתירה מכם

מאיר שטריתצילום: אמיל סלמן

עם פרישתו שטרית מראשות מועצת יבנה, ב–1987, הוא ויתר על קבלת גמלה חודשית מהמועצה, שלה היה זכאי בנוסף לשכרו כחבר כנסת. הגמלה שלה היה זכאי היתה 24 אלף שקל בחודש (במחירי 2015).

מחישוב שעשה שטרית עולה כי העובדה שוויתר על קבלת הגמלה החודשית מהמועצה במשך 18 שנה מפרישתו עד היום גרמה לו לאובדן הכנסה מהמדינה של כ–2.5 מיליון שקל נטו (5.184 מיליון שקל ברוטו).

שטרית אמר ל–TheMarker כי "אז כשנכנסתי לכנסת היתה תקופה אחרת. באתי לבית המחוקקים לאחר כהונה כראש מועצה, ולא חשבתי בכלל על הפנסיה אלא על השליחות הציבורית". כעת יקבל שטרית גמלה אחת המתייחסת גם לתקופת כהונתו כשר, חבר כנסת וראש רשות מקומית.

בתוך כך, ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ), שהודיע אתמול על כוונתו לפרוש מהכנסת, יקבל דמי הסתגלות של 195 אלף שקל מהכנסת בגין חמש שנות כהונתו. כמו כן, הוא יקבל 10,000 שקל להחזר הוצאות טלפון ועיתון. הורוביץ לא יקבל פנסיה מהכנסת, מכיוון שהוא מבוטח בפנסיה צוברת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker