ועדת הבחירות תדון בהעברת 13 מ' ש' למרכז מבקרים בשטחים

(עדכון) ח"כ שפיר: "בשבועות האחרונים אנחנו עדים לניצול של כספי המסים של אזרחי ישראל לטובת קמפיין הבחירות של רה"מ נתניהו ועוזרו הנאמן בוועדת הכספים ח"כ סלומינסקי"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט סלים ג'ובראן הורה לרה"מ ושר האוצר, בנימין נתניהו, ליו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) וליועצים המשפטיים של הכנסת, ולממשלה להגיב עד יום ג' הקרוב בצהריים על עתירתה של ח"כ סתיו שפיר (עבודה) נגד העברת כספים של 13 מיליון שקל להקמת מרכז מבקרים בברקן. השופט ג'ובראן  קבע כי נתניהו וסלומניסקי יגיבו בעצמם ולא בכובעם המוסדי.

ח"כ שפיר טוענת בפנייה כי ההעברה עליה הצביעו השבוע בוועדת הכספים אינה עומדת בנהלי הוועדה ולא הגיעה לעיון חברי הכנסת שבוע מראש כמתבקש. עוד נטען כי לא מדובר בהעברה דחופה ולא היה כל הכרח שמצדיק את ביצוע הפעולה בתקופת הביניים שבין פיזור הכנסת לבחירות.

סתיו שפיר וניסן סלומינסקי בוועדת הכספיםצילום: אוליבייה פיטוסי

לדבריה "מדובר ב'כלכלת בחירות' ישירה וגלויה. ראש הממשלה ויו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינקי פועלים במופגן על מנת להעביר כספים לאוכלוסיות המקורבות אליהם, באופן שיסייע להם במסגרת הבחירות הכלליות לכנסת, וזאת, על אף שמדובר בתקציב המדינה", לשון הפנייה.

שפיר הוסיפה כי "בשבועות האחרונים אנחנו עדים לניצול של כספי המסים של אזרחי ישראל לטובת קמפיין הבחירות של בנימין נתניהו ועוזרו הנאמן בוועדת הכספים ח"כ ניסן סלומינסקי - ועדת הכספים הפכה לשוק והסחורה הכי לוהטת היא הכסף שלנו".

לא ייתכן שפקידי האוצר שאמורים להיות אנשי מקצוע נטולי אינטרס משתפים פעולה עם הקזינו הפוליטי של נתניהו וסוחרים בכספי ציבור. המצב הזה מדאיג וחייבים לשים לו סוף. פניתי כבר מספר פעמים לייעוץ המשפטי בכנסת בדרישה לעצור את המחטפים ואמשיך להיאבק בהם בכל דרך שעומדת לרשותי". מאבקה של שפיר בשיטת השינויים בתקציב התחיל עם כניסתה לוועדת הכספים לפני קרוב לשנתיים ועתירתה נגד השיטה לבית המשפט העליון תידון בפברואר הקרוב.

ח"כ סלומינסקי הגיב כי: "הפנייה של ח"כ שפיר לועדת הבחירות היא חלק ממערכת הפריימריס שלה. גם אני שקלתי להגיש תלונה לוועדת הבחירות המרכזית כנגדה, אך לא מצאתי דבר שהיא עשתה חוץ מצעקות ופופוליזם זול".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker