גם בגרסתן הרזה - המלצות הוועדה למלחמה בעוני נקברו בתקציב 2015

סיכום בין משרדי האוצר והרווח היה אמור להכליל חלק קטן מהמלצות ועדת אלאלוף למלחמה בעוני, אך מבדיקה שערך הפורום למאבק בעוני עולה כי גם מעט המלצות שנותרו בתקציב קוצצו ■ בין הסעיפים שלא מופיעים בתקציב: הרחבת מס הכנסה שלילי וסיוע לניצולי שואה

ליאור דטל
ליאור דטל

המלצות הוועדה למלחמה בעוני נקברו בתקציב 2015. רק חלק זעום מתוך עשרות המלצות הוועדה, שהוגשו לשר הרווחה מאיר כהן ביוני האחרון, היו אמורות לראות אור בתקציב 2015 - בעקבות סיכום בין שרי יש עתיד - ואולם בדיקה מקיפה שערך הפורום למאבק בעוני בספר תקציב המדינה ל-2015 מגלה כי גם הן קוצצו או שקיים ספק לגבי יישומן בשנה הקרובה. בנוסף, הממשלה עדיין לא דנה בדוח הוועדה, ועדיין לא אישרה תוכנית רב שנתית ליושמו.

עלות יישום המסקנות שהגושו לשר הרווחה הוערך על ידי משרד הרווחה בבתקציב שנתי של 4 מיליארד שקל ותקציב חד פעמי של כ–3.8 מיליארד שקל, אך המדינה לא תקצבה את הדו"ח. בערב יום כיפור, בעקבות ביקורת ציבורית על אי יישום הדו"ח איתר משרד הרווחה כ-1.47 מיליארד שקל ליישום 13 המלצות בלבד מדוח הוועדה, במשרדי הממשלה השונים – חלקם מתוספות תקציביות שהמשרדים יקבלו בתקציב 2015, כשרוב ההמלצות הגדולות והמשמעותיות ביותר לחיים בעוני בעיקר בתחומי הרווחה, הדיור והבריאות – לא ייושמו בכלל. בנוסף, המשרד הודיע כי הממשלה תתקצב גם כמה תוכניות נוספות, שלא הופיעו בדוח הוועדה.

הפורום בחן את תקציב 2015 שפורסם בשבוע שעבר, ומצא כי גם תקצוב ההמלצות המוצמצמות לא יושם כמובטח. כך למשל, הוועדה למלחמה בעוני המליצה על בנייה מסיבית של דירות בדיור הציבורי, כדי לצמצם את קריסת הדיור הציבורי בישראל (בעלות של כ-450 מיליון שקל בשנה). הממשלה התעלמה מההמלצה, שהיתה אחת המשמעותיות בדוח ומשרד הרווחה התחייב ליישם רק המלצות משניות שנועדו לשפר את אחזקת הדירות בדיור הציבורי – שחלקן נמצאות במצב נוראי – בתקציב של כ-50 מיליון שקל. עם זאת, הבדיקה מגלה שלא רק שהממשלה לא תיישם גם את ההמלצה הזאת של כהן ב-2015 ולמעשה תקדיש אפילו פחות משאבים לאזחקת הדירות: תקציב הדיור הציבורי ב-2015 נמוך ב-58 מיליון שקל מתקציב 2014, ותקציב התחזוקה של הדיור הציבורי קוצץ ב-37 מיליון שקל לעומת תקצוב התחזוקה ב-2014.

בנוסף, משרד הרווחה הבטיח להגדיל את הסיוע בשכר דירה שניתן לנזקקים. הסעיף התקציבי המיועד לסיוע בשכר דירה דגל בכ-22 מילין שקל (לעומת עלות של 950 מיליון

שקל על פי המלצות ועדת אלאלוף). רק לפני כחודש התחייב משרד הרווחה כי הממשלה תגדיל את מענק העבודה (מס הכנסה שלילי) למשפחות חד הוריות ב-90 מיליון שקל, כפי שהבטיח שר האוצר, יאיר לפיד עוד לפני הגשת דוח הוועדה. זאת, למרות שהוועדה המליצה להגדיל את מענק מס הכנסה שלילי לכל הזכאים, בתקציב של 800 מיליון שקל בשנה. תקציב רשות המסים שפורסם בשבוע שעבר, לא כולל סעיף מיוחד לתקצוב מס הכנסה שלילי. התקציב הכולל של הרשות צפוי לעלות בכ-149 מיליון שקל לעומת 2014 – בין היתר כדי להגדיל את כוח האדם ברשות לצורך תוכנית משרד האוצר להרחיב את המלחמה בהון השחור וליישם את תוכנית מעמ 0. בפורום טוענים כי "בסבירות גבוהה סעיף זה לא תוקצב. תקציב משרד הכלכלה לא מכיל סעיף זה. וגם תקציב רשות המיסים לא מציין תוספת תקציבית זאת".

צילום: אוליבייה פיטוסי

מרשות המסים נמסר: "התוספת התקציבית לא מופיעה בתקציב הרשות ב-2015 מאחר והחקיקה טרם הושלמה. הצעת החוק עברה באחרונה בקריאה ראשונה ועם השלמת החקיקה וכניסתה לתוקף היא תתוקצב".

גם תקציב התרופות לניצולי שואה קוצץ

כמו כן, בחודש שעבר הבטיח משרד הרווחה לממן תרופות לקשישים ניצולי שואה ב-100 מיליון שקל – הבטחת שניתנה על ידי שר האוצר לפיד ללא קשר להמלצות ועדת העוני, וכלל לא הופיע בדוח הוועדה. למעשה, כל ההמלצות הקשורות לתחום הבריאות בוועדת העוני לא יושמו השנה. בבדיקת הפורום עלה כי משרד האוצר קיצץ ב-590 מיליון שקל את סעיף התקציב לטיפול רפואי ושירותים עבור נכי ממשלה ונכי רדיפות הנאצים – כך שקיים קיצוץ בתקציב התרופות לקשישים וניצולי שואה, אך לעומת זאת, הגדיל את התקציב של הרשות לזכויות ניצולי השואה, שכולל בעיקר מענקים ישירים לניצולי שואה, ב-692 מיליון שקל.

משרד הרווחה התחייב לממן ב-137 מיליון שקל מרכזי מיצוי זכויות ציבוריים שיספקו מידע על זכויות וגם שירותיים משפטיים – כמחצית מהסכום עליו המליצה הוועדה למלחמה בעוני אך על פי בדיקת הפורום נראה כי ב-2015 המרכזים יתוקצבו בכ-120 מיליון שקל ולא ב-137 מיליון שקל – ככל הנראה התקציב מיועד רק להקמת המרכזים, מכיוון שהוא אינו מופיע בבסיס תקציב משרד הרווחה, ותקצובם בעתיד לא הוסדר "כמו כן חישוב התוספות שמקבלים האגפים והשירותים הרלוונטים לא מצביע על תוספת משמעותית שהתקבלה לצורך נושא זה ועולה החשש כי התוספות למרכזים למיצוי זכויות באה על חשבון פעילויות אחרות של המשרד", נכתב בדוח שהוציא הארגון.

הוועדה המליצה גם על תוכנית להכשרה מקצועית לעובדים החיים בעוני בעלות של 120 מיליון שקל. תקציב 2015 כולל קיצוצים בתוכניות רבות להכשרה מקצועית המיועדות לנוער. עם זאת, למשרד הכלכלה ניתן תוספת תקציבית של 80 מיליון שקל "ליישום תוכנית רוחבית לייעול והרחבת מערכת ההכשרה המקצועית".

אחת ההמלצות הבודדות בדוח הוועדה למלחמה בעוני, שמשרד הרווחה הבטיח כי הממשלה תתקצב ב-2015 היתה הגדלת קצבת הבטחת הכנסה לקשישים. הוועדה אמנם המליצה להעלות את הקצבאות בתקציב של 600 מיליון שקל לשנה, אך בחודש שעבר הבטיח שר הרווחה, מאיר כהן, לתקצב את ההמלצה בכמחצית מהתקציב – ב-320 מיליון שקל בלבד.

בתקציב 2015 קיימת תוספת תקציב לביצוע ההמלצה ב-320 מיליון שקל, אך מתברר כי התקציב ימומן בין היתר כתוצאה משינוי הזכאות לדמי אבטלה לצעירים שיחסוך 115 מיליון שקל ומהשינויים בתום העבודה המעודפת לחיילים משוחררים.

הממשלה הבטיחה גם להפשיר 200 מיליון שקל לצורך בינוי מסיבי של מעונות יום ומשפחתונים, לצד ההקלה הבירוקרטית על רשויות מקומיות מוחלשות – משרד הכלכלה הבטיח לבנות את המעונות ללא קשר להמלצות ועדת העוני, עם זאת, ניתוח של הפורום למאבק בעוני מצא כי תקציב משרד כלכלה כולל קיצוץ של כ-56 מיליון שקל בבינוי מעונות יום. עם זאת, יש לציין כי התקציב לבינוי מעונות יום כבר קיים במשרד הכלכלה, מזה שנים ופשוט טרם נוצל. משרד הרווחה התחייב גם להקים מרכזים לגיל הרך ב-40 מילין שקל (בהשוואה ל-50 מיליון שקל על פי המלצות הוועדה למלחמה בעוני), אך לא קיים אזכור לכך בתקציב המדינה ל-2015, על פי בדיקת שתיל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker