אלון חסן מספק אישורי מחלה לנמל אשדוד ומקבל שכר - על אף השעייתו

החל באוגוסט החל חסן להצטייד באישורי מחלה מדי שבועיים, שאותם הוא מגיש לנמל ■ רשות החברות: "נפנה לנמל ונברר את העובדות"

שרון שפורר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון שפורר

כבר שלושה חודשים וחצי שיו"ר ועד עובדי נמל אשדוד המושעה, אלון חסן, מציג בנמל אשדוד אישורי מחלה. הדבר מאפשר לו לקבל שכר, למרות שהורחק ביוני מהנמל עד לסוף השנה, לכל הפחות.

חסן הורחק מהנמל בצו בית משפט לבקשת המשטרה, שטענה בתחילת יוני עם מעצרו כי היא חוששת שנוכחותו בנמל עלולה לפגוע בפעולות החקירה שבכוונתה לבצע במקום. מאחר שחסן מורחק, הרי שעל פי חברת נמל אשדוד הוא אינו זכאי לשכר. ל–TheMarker נודע כי למרות זאת חסן ממשיך לקבל שכר מהנמל מדי חודש במשך חמשת החודשים וחצי שעברו מאז הרחקתו.

ביוני וביולי ניצל חסן את יתרת ימי החופשה שצבר בנמל. החל באוגוסט החל חסן להצטייד באישורי מחלה מדי שבועיים, שאותם הוא מגיש לנמל, מה שמאפשר לו להמשיך ולקבל שכר עבור עבודתו. עלות שכרו של חסן בנמל אשדוד, על פי הנתון האחרון מ–2010, היא כ–570 אלף שקל בשנה.

אלון חסן ופרקליטו, עו"ד בני כץצילום: עופר וקנין

מנמל אשדוד נמסר בתגובה כי "עובד המורחק מהנמל ואינו עובד בפועל אינו זכאי לשכר ללא הצדקה בדין".

למרות פניות חוזרות לחסן ולעורך דינו לא התקבלה תגובתו של חסן. כאשר צלצלנו לביתו וביקשנו לדבר עמו מסרה אשתו כי "הוא אינו בבית". ככל הידוע, חסן לא עירער עד כה על קביעת הנמל שלפיה הוא לא זכאי לשכר בשל הרחקתו. ברשות החברות הממשלתיות הופתעו מהפנייה, ולא הכירו את נושא ימי המחלה של חסן.

לפני כשבועיים הודיעה המשטרה כי היא ממליצה להעמיד לדין את חסן ואת מנכ"ל נמל אשדוד לשעבר, שוקי סגיס, לאחר שלטענתה התגבשה תשתית ראייתית לביצוע של עבירות מרמה והפרת אמונים על ידי השניים, וכן סחיטה באיומים וקבלת נכסים שהושגו בפשע על ידי חסן.

לפני כמה ימים פנה חסן לבית משפט השלום בכפר סבא, וביקש לאפשר לו לחזור לנמל ולתפקידו כיו"ר ועד העובדים. הוא טען כי המשטרה הודיעה שסיימה את חקירתה, והמליצה לפרקליטות המדינה להגיש כתב אישום נגדו, כך שחשש המשטרה מעבירות שיבצע בנמל הוסר - ויש לאפשר את חזרתו לתפקיד.

על פי המשטרה, חסן הקים בנמל מנגנון שליטה תוך ביצוע עבירות פליליות, מרביתן באמצעות ניצול קשריו עם חברת דנה שירותי נמל ולוגיסטיקה וחברות נוספות שבבעלותו הפרטית, ובתוך כך גרף רווחים כספיים עצומים לעצמו ולמקורביו.

מרשות החברות הממשלתיות נמסר כי "הרשות תפנה לחברה על מנת לברר את העובדות, ותבחן את אופן הפעולה הנדרש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker