יחימוביץ' על התקציב: "למי יש סורק ביוני במוח לקרוא אלפי עמודים בשעה?"

ח"כ שלי יחימוביץ': "אין כל סיכוי שאפילו אחד מחברי הכנסת והשרים שירימו את ידם היום יידע בעת ההצבעה מה תוכנו של המסמך שעליו הוא מצביע"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

"למי מ-120 הח"כים יש סורק ביוני במוח שיכול לקרוא אלפי עמודים ועשרות אלפי סעיפים תוך שעה ולהצביע בעדם או נגדם?", כך כתבה הבוקר ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה) בעמוד הפייסבוק שלה לאחר שמשרד האוצר הציג הבוקר את ספר התקציב לקראת הדיונים וההצבעה בקריאה ראשונה שצפויה הלילה.

"הייתם מאמינים שנצביע היום על תקציב שאין לנו מושג מה כתוב בו?", כתבה יחימוביץ'. "הבוקר בשעה 09:04 הגיעה לידי חברי הכנסת הצעת חוק תקציב המדינה. אחר הצהריים אנחנו אמורים כבר להצביע בעד התקציב או נגדו. זאת כאשר ספר התקציב עצמו כלל לא הגיע לידינו, ונאמר לי כי רק בשעה 16:00 לערך נראה אותו לראשונה.

וזה רק התקציר

"התקציב מורכב מעשרות ספרים, ובסך הכל מדובר באלפי עמודים ועשרות אלפי סעיפים ותתי-סעיפים. מדובר במסמך מורכב ביותר, שרק קריאתו הראשונית, עוד טרם ניתוחו והבנתו, דורשת לכל הפחות שבוע של קריאה רצופה. אין כל סיכוי שאפילו אחד מחברי הכנסת והשרים שירימו את ידם היום יידע בעת ההצבעה מה תוכנו של המסמך שעליו הוא מצביע.

"מדובר בספר שמשמעותו לחיי המדינה ואזרחיה היא דרמטית מכל בחינה שהיא. בריאות, חינוך, בטחון בגבולות, בטחון הפנים וכל רכיב מרכיבי חיינו מוכרע בתקציב. אין ספק שזו ההצבעה החשובה ביותר שנבחרי הציבור נדרשים להצביע מדי שנה. הצבעה כזאת, מבלי לדעת על מה מצביעים, היא מסוכנת וחסרת אחריות, והיא מעילה באמון הציבור ובשליחותנו הדמוקרטית כנבחרים".

ח"כ שלי יחימוביץ' וחוק התקציבצילום: הלשכה של שלי יחימוביץ'

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker