מפעיל קבוצת עולים לברלין: נבקש מהעולם להכיר בנו כפליטי יוקר המחיה

יותר מ-2,000 איש אישרו בפייסבוק את השתתפותם באירוע שיערך מחר בכיכר רבין, אולם בעיריית ת"א לא מכירים את הנושא ■ בתוכנית: החלפת מידע על קבלת ויזה ודרכון זר ופניות מצולמות למנהיגי העולם בבקשה לקבל ויזת פליט יוקר מחיה.

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

יותר מ-2,000 גולשים כבר אישרו בפייסבוק את הגעתם שעורכים מחר בערב יוזמי עמוד הפייסבוק בכיכר רבין, אך בעיריית תל-אביב אומרים: אנחנו לא יודעים על האירוע והאיזור מגודר כהיערכות למירוץ, אם כי ניתן להיכנס למתחם הכיכר. יוזם עמוד הפייסבוק 'עולים לברלין', שלמרות שאין בו הרבה מאוד חברים (כ-15 אלף איש לעומת כ-80 אלף איש שתמכו בחרם הקוטג' בפרק זמן דומה) הצליח לעורר מחדש את , אמר ל-TheMarker כי "בכנס מחר יוכלו אזרחי ישראל שמאסו ביוקר המחיה האלים לקבל מידע אמין ואיכותי לצורך עלייה מיידית לחו"ל מגורמים מקצועיים וכן זה מזה".

, שלא מוכן לחשוף את עצמו, לא הגיב לשאלת TheMarker בנוגע לכך שהכיכר מגודרת ושעיריית לא מכירה את האירוע, אולם העלה לאחרונה לעמוד האירוע שתי 'משימות', כהגדרתו. הראשונה: שפעילים שמגיעים לכיכר יביאו איתם בריסטולים וטושים ויכתבו עלהם "בקשות לקבלת ויזת פליטי יוקר המחיה מהמנהיגים ברק אובמה, אנגלה מרקל, דיויד קמרון..", ולצלם כמה שיותר שלטים ולהעלות לעמוד או לשלוח למייל של המפעיל. דוגמאות לשלטים באנגלית שנותן עמוד הפייסבוק: Merkel, we need your help to escape the rising prices of Israel, visa bitte. משימה שנייה: להביא שלטים גדולים עליהם כתוב "הכירו את האהבה האירופאית שלכם" ו"רוצים לשבור כוס בברלין כמו גם בקשה של בעל העמוד לכבד באירוע אנשים מכל הנטיות המיניות.

הפגנת המחאה החברתית בתל אביב. מאי 2012צילום: מוטי מילרוד

בהמשך תשובתו ל-TheMarker הסביר מפעיל העמוד כי "מדובר בעלייה לא רק לברלין, אלא גם לארה"ב, קנדה, אוסטרליה ובעצם לכל מקום שאפשר לשרוד בו כלכלית ולקנות בית. בנוסף, נבצע פנייה באמצעות שלטים וצילומים למנהיגי העולם כדי שירתמו לעזרה לעם בישראל בשעת מצוקתו. לדור שלם כאן אין סיכוי לקנות דירה או להיכנס לסופר בלי להישחט. באירוע אין אף נואם מטעמי, המסר היחיד הוא כזה: אנחנו מאחלים לממשלת ישראל מזל טוב, ניצחת את הדור שלנו ואנחנו הולכים. תרדפי אחרינו עד ברלין כדי שנחזור. אנו נעניק לממשלת ישראל שיעור ביחס לאזרח, והיא תבין בקרוב שאם מתייחסים אליו לא כראוי - הוא עוזב. המטרה שלי היא לעזור ל-300,000 ישראלים לעלות בשנה הקרובה לברלין ומקומות נוספים שאפשר לשרוד בהם כלכלית. לצד זאת אני מקדם מתן ויזות בגרמניה (פניתי לאנגלה מרקל) וכן את אשרור החוק הספרדי שיעניק אזרחות ל-3 מיליון יהודים ספרדים בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker