לפיד בפתח ישיבת הממשלה: "נאבק באגרסיביות ביוקר מחירי המזון והדיור"

שר האוצר לשרים: "בתקציב הזה ננקטות פעולות ממשיות להוצאת אוכלוסיות ממעגל העוני, ועוד השנה נתחיל לראשונה ליישם את מסקנות ועדת אלאלוף" ■ בוטלה כוונת האוצר לבטל הטבות מס ל-42 ישובים בפריפריה

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

"אנחנו נגיש היום לממשלת ישראל תקציב שנועד לתגבר את הביטחון וגם להציב סדר יום חברתי, לעודד את הצמיחה במשק ולחזק את השכבות החלשות ומעמד הביניים", כך אמר היום שר האוצר, יאיר לפיד, בפתח ישיבת הממשלה על תקציב 2015.

לפני פתיחת ישיבת הממשלה סוכם, על דעת משרד ראש הממשלה והאוצר  כי כוונת האוצר לפגוע בהטבות המס של 42 ישובים בפריפריה בצפון ודרום הארץ תבוטל.

לפיד ציין "דרך התקציב הזה אנחנו ניאבק ביוקר המחיה בישראל. במחירי המזון, הדיור, מוצרי היסוד. אנחנו שומעים את הקולות, ויש בהם מידה לא מעטה של צדק. יוקר המחיה מאיים לדרוס תחתיו את אזרחי ישראל, ואנחנו לא נשתמט מאחריותנו לטפל במחירים, אם צריך גם בצעדים אגרסיביים שלא נקטנו בהם בעבר".

בפנותו לשרים הדגיש שר האוצר: "התקציב המונח לפניכם הוא תקציב אחראי, שמתייחס לצרכים המיידים של הכלכלה הישראלית, אבל לא שוכח גם לבנות מדיניות כלכלית ארוכת טווח ומוטת צמיחה. יעד הגירעון יעמוד על 3.4 אחוזי תוצר, כאשר עקרונות התקציב מתבססים על כלכלה מוכוונת חדשנות וחיזוק האדם העובד. מלבד התוספת המשמעותית לתקציב הביטחון, התכנית הכלכלית מגדילה באופן ניכר את התקציבים לשיפור החינוך, הבריאות, הרווחה, והביטחון האישי. הקווים שהנחו אותנו בבניית התקציב הם לייצר שינוי בסדר עדיפויות.

יאיר לפידצילום: אוליבייה פיטוסי

"להשקיע, לתגמל, לתמוך בציבור העובד והמשרת בצבא, ולא להעלות מיסים על אזרחי ישראל, כי קשה להם פה מספיק גם ככה. בכוונתנו להמשיך במאבק בהון השחור, נפעל להעמקת הגבייה, ולסגירת פרצות מס. השקענו בתקציב בבניה וחיזוק של מנועי צמיחה – המשך הכנסת החרדים לשוק העבודה, השקעה בעסקים קטנים באמצעות קרנות ייעודיות. כמו כן נעלה במסגרת חוק ההסדרים מספר פעולות תקדימיות בהם חוק האנג'לים שנועד לתמרץ את חברות ההיי טק הצעירות, רפורמת המדען הראשי, חוק פיקוח על המחירים, הקמת הרשות להתחדשות עירונית ועוד. אנחנו ממשיכים במקביל במאמץ הכולל שלנו לפתור את משבר הדיור הישראלי, לפני שמפלצת המחירים הזו זוללת דור שלם בישראל".

לפיד ציין כי "בתקציב הזה ננקטות פעולות ממשיות להוצאת אוכלוסיות ממעגל העוני, ועוד השנה נתחיל לראשונה ליישם את מסקנות ועדת אלאלוף, כשבבסיס התפיסה אנחנו מאמינים שעבודה והשכלה הם הכלים העיקריים. וכמובן התקציב הייעודי למען ניצולי השואה, שיאפשר להם לחיות בכבוד, במדינת ישראל 2015".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker