יעלון יקבע מי יהיה היועץ הכספי של מערכת הביטחון

הרמטכ"ל בני גנץ ומנכ"ל משרד הביטחון דן הראל, לא הצליחו להגיע להסכמה על המינוי ■ תת אלוף רו"ח ראם עמינח, סיים את כהונתו לאחר שלוש שנים בתפקיד

מוטי בסוק

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, יכריע בימים הקרובים, מי יהיה ראש אגף תקציבים במשרד הביטחון ובד בבד היועץ הכספי לרמטכ"ל, לאחר שהרמטכ"ל בני גנץ ומנכ"ל משרד הביטחון דן הראל, לא הצליחו בשבועות האחרונים להגיע להסכמה בנושא זה.

שר הביטחון אמור לראיין בימים הקרובים ביותר את המועמדים לתפקיד. ראש אגף תקציבים במשרד הביטחון והיועץ הכספי לרמטכ"ל, תת אלוף רו"ח ראם עמינח, סיים את כהונתו לפני כחודשיים, לאחר שלוש שנים בתפקיד, ושחרורו מהצבא נדחה עד שימונה לו מחליף. עד לאחרונה התמודדו על התפקיד שני אלופי משנה, איריס דנון וד"ר ששון חדד, שניהם מאגף התקציבים במערכת הביטחון. דנון נחשבת למומחית לנושאי שכר וגמלאות במערכת הביטחון. לאחרונה שבה לאגף התקציבים לאחר שנה של לימודים במכללת פיקוד ומטה.

שר הביטחון משה יעלוןצילום: עופר וקנין

ששון עומד כיום בראש מחלקת תקציבי היבשה במערכת הביטחון. לאחרונה נוסף מועמד שלישי לתפקיד, ינקי זימרת. כרגע נראה כי ההתמודדות על התפקיד היא בין זימרת לחדד. זימרת הוא אל"מ במילואים, עד 2012 היה רמ"ח תקציבי יבשה באגף התקציבים במשרד הביטחון/יועץ לרמטכ"ל. השתחרר מהצבא לפני כשנתיים ומאז עובד במל"ל (מועצה לאומית לביטחון), שבמשרד ראש הממשלה. אם ייבחר יביא לתפקיד נקודת ראייה יותר כוללת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker